Jump to content

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?

Recommended Posts

No dobrze, już mówię. Jeden z braci miał sześcioro dzieci, mój dziadek czworo a wybór padł na tego, który miał dzieci najmniej, dwóch synów. 
Starzy amerykańcy dobrze wiedzieli ile kosztuje tam utrzymanie dzieci.
A czy duzo jest takich ludzi jak moja moskiewska znajoma, ktorej powodzi sie wrecz swietnie - sprzata sobie domki za cash, 4 dzieci, medicaidy, na luzie. Wg jej rady mam urodzic jeszcze 1-2 dzieci :):):) daycare for free, Medicaid for free jej sie zyje lepiej, w Moskwie od switu do nocy na robocie.

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

• Replies 271
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U mnie w domu rakunki mi nie przeszkadzaja. Jakios im tu nie po drodze, ale misie to juz co innego. 

Jejku,  czlowiek pojdzie do pracy na pare godzin, wraca a tu 5 stron do przeczytania. Kurcze u was te srody musza byc lekkie w tej robocie  

W wieku 37 lat zdecydowałam się zmienić kierunek kariery, zaczęłam (i skończyłam) kolejne studia, obecnie mam fajną pracę która dobrze płaci i daje mi masę satysfakcji zawodowej. W USA masz pierdyllio

Posted Images

To ze nie ma 401k to nie znaczy ze nie powinnas pomyslec o oszczedzaniu na emeryture - wiec ze trudno odkladac kase jak jej nie ma, ale serio bez jakis sensownych oszczednosci i rodziny to bieda totalna. 
401k jest tax defferred i czesto jest match od pracodawcy ale to jest nic innego niz odkladanie wlasnych pieniedzy na konto inwestycyjne ktore ktos tam inwestuje w roznorakie - mniej lub bardziej ryzykowne - mechanizmy finansowe. Sa inne opcje oszczedzania do ktorych pracodawca nie jest potrzebny.
Bardzo trafna uwaga- Jak sie ma co odkladac. Poki co staram sie dosc do momentu, kiedy bede mogla powiedziec, ze mam bezpieczna poduszke finansowa. Dziekuje za Twoj posty

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk