Jump to content

Loteria wizowa, a wjazd do USA na B1/B2


Recommended Posts

Witam,

Szukałem na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Nurtuje mnie jedna kwestia. Czy jeżeli wezmę udział w loterii wizowej i nie zostanę wylosowany, a posiadam wizę turystyczną, mogą robić potem problemy na granicy i nie wpuścić mnie na terytorium USA, jeśli zobaczą, że brałem udział w loterii i nie wygrałem zielonej karty? Zastanawiam się nad tym, ponieważ słyszałem, że z uzyskaniem wizy B1/B2 może być problem po nieudanym udziale w loterii, natomiast zastanawiam się jak to jest, kiedy wizę turystyczną już mamy. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Tego Ci nikt nie powie zależy od oficera na granicy. Ja brałem udział w loterii i także mam b1/b2 w USA byłem teraz w styczniu i powiem szczerze był problem, w ambasadzie deklarował że pojadę w październiku pojechałem w styczniu i chciałem na 3 miesiące. I było3h siedzienia w pokoiku. Dodam że byłem już USA i wróciłem na czas nie przesiedzialem visy. 

Link to post
Share on other sites

Twój problem może wynikał z tego, że deklarowałeś, że pojedziesz w październiku (a na jaki okres?), a ostatecznie pojechałeś w styczniu, a nie z tego, że brałeś udział w loterii (w którym roku?).

Link to post
Share on other sites

Jeśli przy składaniu wniosku o wizę deklarujesz na miesiąc, a lecisz za pierwszym razem na trzy, to mogą Cię trochę więcej przepytywać. Mogą. Ale nie muszą. Wiadomo, że plany wyjazdowe mogą się zmienić.

Przy kolejnych wyjazdach tamta oryginalna deklaracja nie ma już znaczenia.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Problem był nie w tym ze wyjechales w styczniu a deklarowales w innym miesiącu. Problemem był pobyt trzymiesieczny zamiast deklarowane miesiąca. 

Udział w loterii (nieudany) nie ma żadnego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem problemów z wjazdem do USA na B1/B2 pomimo brania udziału w loterii co roku. A latam kilka razy w roku do USA na różne lotniska. Rozmowa z oficerem trwa zawsze max 30 sekund.

W międzyczasie wygasła mi 10-letnia wiza B1/B2 i z wyrobieniem nowej też nie było problemu, tak więc nie przejmowałbym się loterią.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to post
Share on other sites

Ktoś kiedyś na forum pisał, że udział w loterii nie jest nigdzie odnotowany w żadnym systemie imigracyjnym... dopiero jeśli wygrasz w loterii i złożysz DS-260 (czy jak tam się ten formularz nazywał) to wtedy odnotowane to będzie jako „immigration intent”. Nie ma wiec co się przejmować samym udziałem :)

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...