Jump to content

Recommended Posts

Hej, pisze z pytaniem. Czy ktoś znał lub miał sytuacje, w której przesiedział wizę jeden dzien? Przyleciałam do USA 24 maja 2017 roku, dostałam wjazd do 23 listopada 2017.. myślałam ze jest napisane 29.11.2017.... mój błąd. W USA nie pracowałam, byłam pol roku, zwiedzałam i dobrze sie bawiłam, chce lecieć w lipcu 2019 roku, na miesiąc, posiadając bilet powrotny i środki na przeżycie, mam miesiąc wolnego z pracy, wiec moge odwiedzić ciocie. Pytanie:

czego moge spodziewać sie na lotnisku? 

Czy o jeden dzien faktycznie mogą mnie nie wpuścić, posiadając bilet i gotówkę? 

Bardzo sie obawiam, ktoś zna podobne sytuacje? Gdzie byc moze urzędnik przymknął na to Oko? 

Pozdrawiam 

Istnieje duże prawdopodobieństwo że nie zostaniesz wpuszczona do usa. 

PS. Czy przypadkiem przesiedzenie terminu na i-94 skutkuje automatycznym unieważnieniem posiadanej wizy turystycznej?

Edited by kislawa

9 minut temu, kislawa napisał:

Istnieje duże prawdopodobieństwo że nie zostaniesz wpuszczona do usa. 

PS. Czy przypadkiem przesiedzenie terminu na i-94 skutkuje automatycznym unieważnieniem posiadanej wizy turystycznej?

Z tego co wiem nie, jedynie kara zakazu wjazdu 3 lata. Słyszałam ze były przypadki ze ktoś przesiedział miesiąc i nie było problemu, dlatego założyłam wątek 

Ban na wyjazd Cie nie dotyczy - musiałabyś przesiedzieć pobyt o conajmniej 180 dni wtedy ban na 3 lata, a jak więcej niż rok to ban na 10 lat. Natomiast jestem prawie pewien że przesiedzenie wizy skutkuje jej unieważnieniem i nie zostaniesz na niej wpuszczona na teren usa. 

Nie wiem na ile to aktualne ale wklejam to co znalazłem na forum:

OSTRZEŻENIE DLA OSÓB, KTÓRE KIEDYKOLWIEK PRZEDŁUŻYŁY POBYT W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Pasażerowie, którzy kiedykolwiek przekroczyli czas pobytu w USA określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 nie zostaną wpuszczeni na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Aby uniknąć zawrócenia do Polski oraz ewentualnego pobytu w punkcie zatrzymań w przypadku braku połączenia lotniczego w najbliższym czasie, pasażerowie muszą pamiętać, że:

Wiza nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym.

* Pozostanie na terenie USA nawet 1 dzień dłużej ponad czas pobytu określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 powoduje unieważnienie wizy w paszporcie mimo, że termin ważności podany na wizie nie upłynął. Pasażer nie będzie wpuszczony do USA na podstawie takiej wizy.

* Nawet jeśli poprzednio udało się Państwu wjechać do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będą Państwo wpuszczeni ponownie. W miarę jak doskonalimy bazy danych stosowane podczas kontroli wjazdowej, wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów.

Wiza w paszporcie jest na bank nie ważna. Trzeba wyrabiać nową. 

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Wiza w paszporcie jest na bank nie ważna. Trzeba wyrabiać nową. 

Rozumiem, że to potwierdzona informacja i zna Pan/Pani juz z jakiejś historii ze tak jest? Trudno, zrobię nowa :) Dziekuje 

Nie znam nikogo, kto próbował po przesiedzeniu polecieć na taką nieważną wizę - możesz próbować być pierwszy o ile Ciebie wpuszczą do samolotu. Informację ja uznaję za "potwierdzoną" bo tak stanowią przepisy.

13 godzin temu, Mxnikaj napisał:

Rozumiem, że to potwierdzona informacja i zna Pan/Pani juz z jakiejś historii ze tak jest? Trudno, zrobię nowa :) Dziekuje 

Ja znam z historii opisanych w gazetach polonijnych, tak było kiedyś i tak jest teraz ze osoba która ma nie ważna wizę nie będzie wpuszczana i trzeba wyrabiać nowa wizę. Jeśli Nam nie ufasz zadaj pytanie Ambasadzie , z miłą chęcią odpowiedzą.