Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, joC napisał:

Cześć

Wiem że to pytanie nie ma ten wątek Ale proszę o pomoc. Mam wizę turystyczną do stanów. Właśnie zmarła tam bardzo bliska mi osoba. Jutro mam samolot do Chicago. Byłam w USA raz. I wiem że tam celnik często pyta o cel podróży. To mam normalnie powiedzieć że funeral? Dodam ze lecę jutro a kot powrotny z Chicago do pl mam w ten czwartek już. 

Mow prawde. Jedziesz na pogrzeb - funeral. W razie czego dowiedz sie gdzie ten pogrzeb ma sie odbyc i podaj jezeli zapytaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
55 minut temu, joC napisał:

Cześć

Wiem że to pytanie nie ma ten wątek Ale proszę o pomoc. Mam wizę turystyczną do stanów. Właśnie zmarła tam bardzo bliska mi osoba. Jutro mam samolot do Chicago. Byłam w USA raz. I wiem że tam celnik często pyta o cel podróży. To mam normalnie powiedzieć że funeral? Dodam ze lecę jutro a kot powrotny z Chicago do pl mam w ten czwartek już. 

Jeśli  pogrzeb to cel podróży, to jest najzupełniej normalne (a nawet pożądane!) powiedzieć, że lecisz na pogrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/11/2019 at 3:23 PM, Pawex1972 said:

Zarzucę jeszcze kilka  ciekawych  pytań, bo z pewnością po to  to forum jest z takim poświęceniem prowadzone przez administratorów , by temat wszystkim przybliżyć.  :)  Jakie pytania zadaje konsul na interview? Czy rozmawia z każdą osobą pełnoletnią  osobno  ( chodzi mi o osoby dopisane  do głównego wygrywającego czy tylko z osobą która wylosowała GC ?? ) Czy dzieci też są przepytywane przez konsula ?? Jakie odpowiedzi definitywnie dyskwalifikują przyznanie wizy? Jakie choroby wykluczają  ( może jest jakiś dokładny spis tych chorób ). Czy konsul faktycznie sprawdza podane odpowiedzi co wydaje sie mało realne. Przecież gdyby wszystko wiedział to by nie pytał. Przykład:  Pytanie konsula : Czy byłeś /byłaś kiedykolwiek zatrzymany, aresztowany lub skazany?? I co,  ktos przynosi świadectwo ze nie jest i nie był karany, ale kiedyś był zatrzymany albo nawet i siedział do wyjaśnienia sprawy, ale nie był skazany jako niewinny. Po co więc te pytania skoro ma dostarczone dokumenty ?? :)

Dzieci nikt nie pyta, chyba ze to duże dzieci to mogą zagadać tak dla bycia miłym bardziej... Nas pytali co zamierzamy robic w Usa , gdzie teraz pracujemy i co zamierzamy w usa robic, gdzie się zatrzymać. W sumie tyle.

co do chorób to w necie gdzieś jest dokładnie opisane (na stronach loterii) jakie choroby dyskwalifikują. Generalnie takie które mogą stanowić zagrożenie dla społeczeństwa - ciężkie choroby psychiczne lub poważne choroby zakaźne, takie jak np gruźlica - aczkolwiek musiałbyś mieć aktywne stadium choroby żeby Cię to zdyskwalifikowało. Nawet HIV już nie jest powodem do odmowy wizy.

MeganMarkle

Dzięki za info. A jak uważasz co sie stanie , jeżeli np ja jako osoba wygrywająca GC dostanę wizę a żona jako osoba zgłoszona do mojego wniosku dostanie odmowę , Czy wtedy ja też z dziećmi z automatu nie dostanę wizy?? Czy traktują to jako całość i rodzinę?? Wydaje mi sie , że nie powinna dostać wizy tylko ta osoba która ma jakaś przyczynę np zdrowie, ale osoba główny aplikant powinna ją dostać.

Nie wiem jak jest w takim przypadku, szczerze mówiąc. Ale nawet gdyby żonie odmówili wizy a Tobie i córce dali (co wydaje się mało prawdopodobne) to co - wyjedziesz z córka bez niej? Chyba raczej niebardzo.. wiec tak czy inaczej wszystko albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Nie wiem jak jest w takim przypadku, szczerze mówiąc. Ale nawet gdyby żonie odmówili wizy a Tobie i córce dali (co wydaje się mało prawdopodobne) to co - wyjedziesz z córka bez niej? Chyba raczej niebardzo.. wiec tak czy inaczej wszystko albo nic.

Denial dla osoby wylosowanej == denial wszystkich derivatives

Denial derivative beneficiary, nie ma wplywu na pozostale osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie tylko dodam że IMO wiele by zależało od tego za co ta odmowa. Np. jeśli derivative beneficiary (umówmy się że w tym wypadku żona) dostaje odmowę bo np. ma jeszcze bana na wjazd do USA który kończy się za rok czy dwa - zawsze można zasponsorować taką osobę osobno jak już jej ban się skończy. Ludzie różne rzeczy chcą. potrzebują, i różnie sobie radzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Pierwszy raz zostałem wylosowany w wizie więc teraz pytanie: jak są wybierane osoby do interview? Znalazłem tylko tyle:

Interview w ambasadzie

Musi nastąpić pomiędzy 1 października 2019 a 30 września 2020 – jego termin jest ustalany indywidualnie i zależy od przyznanego nam po wylosowaniu numeru CN oraz od tego jak szybko odeślemy dokumenty po otrzymaniu informacji o wygranej.

Pytanie jest jak szybko - jeśli wyrobię paszport za miesiąc i wszystko wyślę właśnie w ciągu 4-5 tygodni to jeszcze mam szansę? Mam nr 37xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Mateusz13 said:

Musi nastąpić pomiędzy 1 października 2019 a 30 września 2020 – jego termin jest ustalany indywidualnie i zależy od przyznanego nam po wylosowaniu numeru CN oraz od tego jak szybko odeślemy dokumenty po otrzymaniu informacji o wygranej.

To jest mało precyzyjne sformułowanie. Wysłanie DS-260 wcześnie niczego nie może przyspieszyć. Najważniejszy jest CN. Przez zwlekanie z wysłaniem DS-260, można co najwyżej próbować opóźniać datę rozmowy w ambasadzie.

59 minutes ago, Mateusz13 said:

Pytanie jest jak szybko - jeśli wyrobię paszport za miesiąc i wszystko wyślę właśnie w ciągu 4-5 tygodni to jeszcze mam szansę? Mam nr 37xxx

tl;dr: Nie musisz się spieszyć.

Twoje pytanie ma drugie dno. Po pierwsze, nawet gdybyś miał numer poniżej setki, np. 2020EU37, to wysłanie DS-260 za 4-5 tygodni byłoby jak najbardziej OK i nie przeszkodziłoby w procesowaniu Twojej sprawy w październiku/listopadzie 2019. Drugie dno polega na tym, że Twój numer jest dość wysoki. Istnieje niezerowa szansa, że procesowanie spraw w DV2020 nawet do takiego numeru nie dojdzie (podkreślam: nie mowię, że tak będzie!),  a złożenie DS-260 jest równoznaczne z wyrażeniem chęci imigracji do USA (immigration intent). Warto pamiętać, że jest to jeden z czynnikow brany pod uwagę przy wizach nieimigracyjnych (turystyczna,  studencka itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

1. Mój CN - 21XXX, z tego co wyczytałem na forum ten rząd numerów ma jeszcze duże szanse, tylko data interview może być odległa. Zgadza się?

2. DS-260. Dopiero wyrabiam paszport, data wizyty w Polskiej ambasadzie (mieszkam w Irlandii) 29/05/'19. Czy poczekac z wypełnianiem ds-260 aż będę miał paszport? Otrzymam go prawdopodobnie pod koniec czerwca. W formularzu jest opcja "other document" czy cos, ale nie ma żadnych pól do wypełnienia, więc wolę się wstrzymać. 

 

Dziękuję z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jakub L napisał:

Dzień dobry.

1. Mój CN - 21XXX, z tego co wyczytałem na forum ten rząd numerów ma jeszcze duże szanse, tylko data interview może być odległa. Zgadza się?

2. DS-260. Dopiero wyrabiam paszport, data wizyty w Polskiej ambasadzie (mieszkam w Irlandii) 29/05/'19. Czy poczekac z wypełnianiem ds-260 aż będę miał paszport? Otrzymam go prawdopodobnie pod koniec czerwca. W formularzu jest opcja "other document" czy cos, ale nie ma żadnych pól do wypełnienia, więc wolę się wstrzymać. 

 

Dziękuję z góry!

Dobrze rozumiesz z numerem. 

Co do paszportu musi być. Czekasz na paszport i wtedy wypelniasz ds260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...