Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, cclaudia said:

Hej :)

Numer narzeczonego to EU00012XXX. Ślub bierzemy 29 czerwca ale w KCC powiedzieli że wysyłka DS-260 po tym terminie nic nie zmieni i że nie musimy się spieszyć. Natomiast do tego czasu wolałabym już większość spraw załatwić. 1. Czy jeżeli po ślubie dalej mam stare nazwisko w paszporcie (bo będę używała aktualnego do wniosku) to mogę go dodać do DS-260?

2. Mam swoją kartę szczepień, kilku mi brakuje. Wykonywać je teraz czy poczekać na wizytę lekarza?

3. Mój narzeczony urodził się w innym kraju (obywatelstwo ma tylko PL) i nie ma karty szczepień, ani żadnego ich potwierdzenia. Staramy się ściągnać jakiekolwiek dokumenty przez ambasadę. Czy wg Was bez karty szczepień w ogóle mamy szanse? 

Bede wdzieczna za pomoc :) 

1. Tak

2. Poczekac.

3. Karta szczepien nie jest do niczego potrzebna. Dostanie 3-4 zastrzyki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 23.05.2019 o 13:51, Xarthisius napisał:

1. Tak

2. Poczekac.

3. Karta szczepien nie jest do niczego potrzebna. Dostanie 3-4 zastrzyki i tyle.

Dziekuje! Mam jeszcze pytanie, rodzina ktora wygrała GC na loterii wiele lat temu powiedziała nam, że nie mamy szans na wyjazd bo mamy kilka rzeczy wzietych na raty + sprawę w Sądzie Pracy o niesłusznie wyliczone odsetki z ZUS (my pozwaliśmy ZUS, nie odwrotnie). Czy faktycznie jest tak, że „prześwietlą” nas pod tym kątem i będzie to problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cclaudia napisał:

Dziekuje! Mam jeszcze pytanie, rodzina ktora wygrała GC na loterii wiele lat temu powiedziała nam, że nie mamy szans na wyjazd bo mamy kilka rzeczy wzietych na raty + sprawę w Sądzie Pracy o niesłusznie wyliczone odsetki z ZUS (my pozwaliśmy ZUS, nie odwrotnie). Czy faktycznie jest tak, że „prześwietlą” nas pod tym kątem i będzie to problem? 

Zaświadczenie z krajowego rejestru karnego musisz mieć i to się liczy. Tam musicie być czyści. 

Kredyty też nie przeszkadzają aby wyjechać. 

Lepiej czytać strony Ambasady co jest brane pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 11:55, sly6 napisał:

Zaświadczenie z krajowego rejestru karnego musisz mieć i to się liczy. Tam musicie być czyści. 

Kredyty też nie przeszkadzają aby wyjechać. 

Lepiej czytać strony Ambasady co jest brane pod uwagę. 

Zaświadczenie zaświadczeniem, a urząd imigracyjny i tak występuję do polskiej policji z zapytaniem do KSIP o całą historię obywatela. W KSIP wszystko tam jest , nawet pomimo zatarcia skazania. Tak słyszałem , nie wiem czy to prawda. Mam rację?? :)

https://www.rp.pl/artykul/626214-Policja-sama-decyduje--ktore-informacje-zachowac.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Xarthisius said:

Mam nadzieje, ze wszystkie osoby ubiegajace sie o GC wrzucaja na fejsbunia tylko sliczne selfiki, bo od czwartku wieczor w DS-260 (I nieimigracyjnym DS-160) pytaja teraz o konta na portalach spolecznosciowych :D

Jak to pytają o konta? W sensie o co pytają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o szkole. U mnie sytuacja dosc niestandardowa... W Polsce mam 6 lat podstawowki, 3 gimnazjum no i 2 liceum. Razem, 11 lat nauki w Polsce. Nie ukonczylem w Polsce liceum dlatego ze wyjechalem do UK. W UK konytuowalem nauke juz w collegu. Po dodatkowych 2ch latach nauki zdobylem Diploma of higher education z collegu, I po kolejnym roku bachelor of science z uni.

Razem mam 14 lat nauki ale brak formalnego skonczenia liceum, czy A levels w UK.

Czy bede miec przez to problemy zeby dostac zielona karte podczas interview?

W ds-260 wygralem warszawe Bo widze ze mniej odmow Maja I odwiedze przy okazji Polske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelo1988 napisał:

Mam pytanie o szkole. U mnie sytuacja dosc niestandardowa... W Polsce mam 6 lat podstawowki, 3 gimnazjum no i 2 liceum. Razem, 11 lat nauki w Polsce. Nie ukonczylem w Polsce liceum dlatego ze wyjechalem do UK. W UK konytuowalem nauke juz w collegu. Po dodatkowych 2ch latach nauki zdobylem Diploma of higher education z collegu, I po kolejnym roku bachelor of science z uni.

Razem mam 14 lat nauki ale brak formalnego skonczenia liceum, czy A levels w UK.

Czy bede miec przez to problemy zeby dostac zielona karte podczas interview?

W ds-260 wygralem warszawe Bo widze ze mniej odmow Maja I odwiedze przy okazji Polske.

Piszemy tylko jeden post oraz temat taki sam na forum. 

Moim zdaniem pisz do Ambasady lub dzwoń do działu wiz imigracyjnych. Pamiętaj o zaświadczenie o niekaralności z Polski oraz Anglii mieć na rozmowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...