Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Xarthisius said:

Z reki, telefonem, na tle "bialych" drzwi. Don't overthink it.

Dzięki Xarthisius. Zakładam,  że Cię wylosowano?  

Bardzo mało polaków id kilku lat jest losowanych. Jestem ciekaw skąd taka rozbieżność bo to jest powtarzalna sytuacja nie jednorazowa. Jedne kraje kilka tysięcy a my nadal kilka....,set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minutes ago, MP2018 said:

Dzięki Xarthisius. Zakładam,  że Cię wylosowano?  

Tak.

Quote

Bardzo mało polaków id kilku lat jest losowanych. Jestem ciekaw skąd taka rozbieżność bo to jest powtarzalna sytuacja nie jednorazowa. Jedne kraje kilka tysięcy a my nadal kilka....,set

A patrzyles ile osob z krajow, ktore maja kilka tysiecy wylosowanych, sie zglasza w loterii, a ile osob sie zglasza z Polski? Np. w DV-2018 w losowaniu bralo udzial 41904 Polakow (z czego wylosowano ~450 osob), a z takiej Ukrainy udzial wzielo 890039 (z czego wylosowano ~3088). Z tego wynika, ze statystyczny Ukrainiec bioracy udzial w loterii ma ponad 3 razy mniejsze szanse na bycie wylosowanym...

Zachecaj Rodakow do udzialu w loterii. Jak sie zglosi ponad milion to nie dosc ze wylosuja ~3141 osob (6000 razem z rodzinami) to jeszcze wszyscy beda mieli niskie numery w DV22!!

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DVStatistics/DV AES statistics by FSC 2016-2018.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MP2018 napisał:

Bardzo mało polaków id kilku lat jest losowanych. Jestem ciekaw skąd taka rozbieżność bo to jest powtarzalna sytuacja nie jednorazowa. Jedne kraje kilka tysięcy a my nadal kilka....,set

Spisek przeciwko narodowi polskiemu.... Ewidentnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MP2018 napisał:

Bardzo mało polaków id kilku lat jest losowanych. Jestem ciekaw skąd taka rozbieżność bo to jest powtarzalna sytuacja nie jednorazowa. Jedne kraje kilka tysięcy a my nadal kilka....,set

 

Nawet gdyby to była prawda, celem loterii jest dywersyfikacja. Polaków w USA jest od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie związane z ubezpieczeniem. Orjentuje się ktoś czy polskie ubezpieczenie jest respektowane przez konsula czy musi to być strikte amerykańska polisa. Porównuje sobie ceny tak czysto z ciekawości i polskie ubezpieczalnie mają w swojej ofercie możliwość zawarcia ubezpieczenia turystycznego ale i obejmującego pracę w dość konkurencyjnej cenie. Stąd moje pytanie czy takowe może być przykładowo obejmujące 3 pierwsze miesiące aż się człowiek ogarnie tam na miejscu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie turystyczne ma wyłączenie. Nie działa w kraju w którym jesteś rezydentem. Czyli od momentu jak wlecisz z nim na teren USA i staniesz się z momentem przekroczenia granicy rezydentem USA to ono przestanie działać na terenie USA.
Tak mi się wydawało że zbyt pięknie to wygląda.. dzięki za odp

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Xarthisius napisał:

@mvgda widzialas wyrok sadu w sprawie DV? Kontaktowalas sie z ambasada?

[1] http://britsimonsays.com/after-lawsuit-order-what-now/

Czesc @Xarthisius

Widzialem wczoraj wyrok, tez bralem udzial w tym pozwie ~ MohammedxPompeo

Niestety moj numer to 33k I nigdy nawet nie doczekalem sie emaila od KCC ze dokumenty sa ok...

Lokalizacja interview na moim wniosku to Warszawa a obecnie jestem w Meksyku...

I nie wiem szczerze mowiac co teraz zrobic w sensie czy nie pojechac teraz do PL... 

Pytanie tylko czy 4 tygodnie to odpowiedni czas zeby sprawdzic dokumenty przez KCC, umowic wizyte w ambasadzie I zrobic badania... nie mowiac jeszcze jak zinterpretuje ten wyrok department stanu w przyszlym tygodniu.

chyba jedyna moja nadzieja to to ze przedluza deadline do nastepnego roku, decyzja w tej sprawie 25.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

@mvgda widzialas wyrok sadu w sprawie DV? Kontaktowalas sie z ambasada?

[1] http://britsimonsays.com/after-lawsuit-order-what-now/

tak, widziałam, jestem ze sprawa na bieżąco ale wolałam się tym nie dzielić tym na forum póki nie brdzie pozytywnego odzewu od warszawy, bo po co robić sobie i innym nadzieje. Jestem dość sceptyczna po ich ostatnim nastawieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...