Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. 

Też takie miałem i mam obawy, że to nic nie da, ale czasem warto spróbować. Prawnicy, wiadomo zarabiają na ludzkim nieszczęściu. Gdyby świat był tak idealny jak chciałaby słynna Greta Thunberg ze Szwecji, to ten zawód zanikłby prawie jak profesja kowalska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Warto dodac, ze w opinii innych prawnikow od Gomez vs Trump (ktorzy wywalczyli to, ze teraz DV20 jest procesowana), ten pozew jest bez sensu. 1000 plaintiffow razy $500... Dobrze byc prawnikiem w USA.

Jedno polskie nazwisko na liscie powodów. Nie wiem jak było we wcześniejszych pozwach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już po wizycie w ambasadzie, rozmowa krótka jedyne do to musiałam przypomnieć pani Konsul ze moja wiza wydana była przed 23 kwietnia żeby dostać odpowiednia adnotacje na wizie, gdybym się nie upomniała to pewnie miałabym taka co wszyscy umożliwiającą wyjazd dopiero po 31.12. Teraz jeszcze oby badania przyszły na czas (mam dziś po południu wywiad) O dziwo w ambasadzie nawet sporo ludzi ale głównie z tytułu chyba K1 lub jakieś inne oparte na małżeństwie z US citizen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mvgda said:

ja już po wizycie w ambasadzie, rozmowa krótka jedyne do to musiałam przypomnieć pani Konsul ze moja wiza wydana była przed 23 kwietnia żeby dostać odpowiednia adnotacje na wizie, gdybym się nie upomniała to pewnie miałabym taka co wszyscy umożliwiającą wyjazd dopiero po 31.12. Teraz jeszcze oby badania przyszły na czas (mam dziś po południu wywiad) O dziwo w ambasadzie nawet sporo ludzi ale głównie z tytułu chyba K1 lub jakieś inne oparte na małżeństwie z US citizen

hej a ile bylas przed? u mnie jest taka sytuacja ze mialem na poczatku spotkanie na 9 potwierdzona 2 razy, w piatek dostalem invitation letter na 11 jednak. tam jest kolejka przed ambasada? nie wiem sam czy na wszelki wypadek nie byc tak przed 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelo1988 napisał:

hej a ile bylas przed? u mnie jest taka sytuacja ze mialem na poczatku spotkanie na 9 potwierdzona 2 razy, w piatek dostalem invitation letter na 11 jednak. tam jest kolejka przed ambasada? nie wiem sam czy na wszelki wypadek nie byc tak przed 9?

ja miałam spotkanie na 10:30, weszłam koło 9:30 a wyszłam z ambasady około 10:45/11:00 tylko ze moje interview trwało minutę bo tak naprawdę pytali czy nic się nie zmieniło od ostatniego razu. Jak przyszłam to było sporo osób ale z wizami typu k1 albo jakieś wizy małżeńskie ale te osoby tez oddawały dokumenty, tez miały interview (a obsługiwała tylko jedna Pani konsul) Ogólnie zależy czy wam się śpieszy, mi zależało na tym żeby wyjsc szybko i odebrać wyniki z Warynskiego bo robiłam badania i konsulat w jeden dzień.Myśle ze na 9 nie musicie przychodzić ale 10:30 byłoby chyba optymalnie. Nie wiem tez w jaki dzień macie interview ale słyszałam ze powodowie z Białorusi maja tez swoje wywiady około 23-25.09 w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 12:15 PM, Xarthisius said:

A patrzyles ile osob z krajow, ktore maja kilka tysiecy wylosowanych, sie zglasza w loterii, a ile osob sie zglasza z Polski? Np. w DV-2018 w losowaniu bralo udzial 41904 Polakow (z czego wylosowano ~450 osob), a z takiej Ukrainy udzial wzielo 890039 (z czego wylosowano ~3088). Z tego wynika, ze statystyczny Ukrainiec bioracy udzial w loterii ma ponad 3 razy mniejsze szanse na bycie wylosowanym...

Zachecaj Rodakow do udzialu w loterii. Jak sie zglosi ponad milion to nie dosc ze wylosuja ~3141 osob (6000 razem z rodzinami) to jeszcze wszyscy beda mieli niskie numery w DV22!!

[1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DVStatistics/DV AES statistics by FSC 2016-2018.pdf

To jeszcze maly update dla wszystkich wielbicieli teorii spiskowych. DoS opublikowal dane odnosnie liczby osob bioracych udzial w loterii dla DV19 - DV21. Dla Polski

  • DV19 - 38539  (wylosowano 461)
  • DV20 - 25215  (wylosowano 384)
  • DV21 - 16150   (wylosowano 383)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...