Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

On 6/17/2019 at 7:20 AM, Zelka said:

Ja również mam pytanie odnośnie wjazdu na pieczątce. Załóżmy, że wyjadę do USA, żeby aktywować procedure wydania gc i odrazu po tygodniu wrócę do Polski, ile mam potem czasu na powrót do Ameryki? Mam jeszcze pewne sprawy do załatwienia w Polsce i chciałabym wyjazd do USA możliwie jak najbardziej opóźnić, czy jeśli wlece do Ameryki po załóżmy 11 miesiącach od aktywizacji gc to może to powodować jakieś problemy na granicy? 

Może i spowoduje. Nie ma nic złego w przekroczeniu granicy i natychmiastowym powrocie do PL, każdy rozumie, że na pozamykane spraw życiowych w kraju potrzeba czasu, ale nie przeginaj z tym czasem. Ja np przekroczyłam granice w styczniu, po tygodniu wróciłam do PL i do usa już na stałe przyleciałam dopiero po 4 miesiącach. Na granicy żadnych pytań nie było. Ale gdyby to było 8mcy to by już pewnie były... ogólnie przyjmij ze do pół roku powinno być ok i przygotuj się na wyjaśnienie na granicy po co ci to pół roku było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dżem dobry wszystkim!
Szczęśliwie moja żona znalazła się na liście wylosowanych z numerem 14***,
Do wypełnienia DS260 po mału się przygotowujemy ale pojawiło już się kilka pytań:

1. jak jest w przypadku pracodawców z ostatnich 10 lat? czy trzeba podać tylko tych od których posiada się świadectwo pracy? czy wliczają się "śmieciówki"? jak jest z działalnością gospodarczą? 

2. mam syna z pierwszego małżeństwa (10lat) i jego wyjazd jest w bliżej nieokreślonym czasie (mam nadzieje, że w ciągu 4lat), czy musi mieć aktualny paszport w czasie wypełniania DS260? bo jeśli tak to opóźniamy wypełnienie wniosku o uzyskanie jego paszportu?

3. o ile przedłużać wypełnienie by do rozmowy nie doszło wcześniej niż 03-04/2020?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Dżem dobry said:

Dżem dobry wszystkim!
Szczęśliwie moja żona znalazła się na liście wylosowanych z numerem 14***,
Do wypełnienia DS260 po mału się przygotowujemy ale pojawiło już się kilka pytań:

1. jak jest w przypadku pracodawców z ostatnich 10 lat? czy trzeba podać tylko tych od których posiada się świadectwo pracy? czy wliczają się "śmieciówki"? jak jest z działalnością gospodarczą? 

2. mam syna z pierwszego małżeństwa (10lat) i jego wyjazd jest w bliżej nieokreślonym czasie (mam nadzieje, że w ciągu 4lat), czy musi mieć aktualny paszport w czasie wypełniania DS260? bo jeśli tak to opóźniamy wypełnienie wniosku o uzyskanie jego paszportu?

3. o ile przedłużać wypełnienie by do rozmowy nie doszło wcześniej niż 03-04/2020?

Pozdrawiam

Jacek

Jeśli syn nie będzie wyjeżdżał teraz z wami to GC z loterii nie dostanie. To tak nie działa, że można teraz się o to GC ubiegać a wyjechać sobie za pare lat. Wóz albo przewóz, albo chcesz jechac i jedziesz (masz na to 6m od badań lekarskich przed rozmowa) albo GC dostanie ktoś inny. Będziesz syna mógł jedynie potem sponsorować ze stanów co zajmie całe lata, bo to już zupełnie inny proces imigracyjny...

Co do przedłużania by opóźnić rozmowę to nie zwlekalabym z tym za bardzo bo zawsze jest ryzyko że potem już w ogóle się nie zalapiecie. Kto pierwszy ten lepszy.

W necie możesz sobie sprawdzić które numery mniej więcej w którym miesiącu miały rozmowę w poprzednich edycjach loterii (no tutaj: https://loteria-wizowa.pl/case-number/). Bezpieczniej chyba zaczekać na zaproszenie i potem zadzwonić do ambasady z prośba o przełożenie na później (aczkolwiek zapewne wypowiedzą się tu lepiej ode mnie inni którzy podobna sytuacje mieli.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dżem dobry napisał:

będę kombinował za kilka lat jak sprowadzić młodego

 

Jak najszybciej zrobić obywatelstwo i sponsorować syna zanim skończy 21 lat i zanim będzie zamężny. Inaczej trzeba czekać lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Uzupełniamy od wczoraj DS-260. Przekopałam forum i widzę, że odpowiadacie że w adresach należy podać zamieszkanie, a nie zameldowanie. Co spowoduje wpisanie adresów zameldowania? Mieszkałam od 16 r.ż. w kilkunastu mieszkaniach, internatach i bursach szkolnych - nie ma szans na poprawne skompletowanie adresów, wolałabym nie zmyślać, a daty zameldowania uzyskałam dziś z Urzędu Miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎01‎.‎07‎.‎2019 o 06:49, Jackie napisał:

 

Jak najszybciej zrobić obywatelstwo i sponsorować syna zanim skończy 21 lat i zanim będzie zamężny. Inaczej trzeba czekać lata.

Takie czasy nastaly ze nie wiadomo czy syn bedzie zonaty czy zamezny.

Koniec swiata!  :(:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację. Co należy wpisać w DS 260 w pytaniu o miejsce zamieszkania. Meldunek czy faktyczne zamieszkiwanie bez zameldowania. Ja np już  kilkanaście  lat mieszkam u żony bez meldunku. Mój adres zameldowania jest nadal u matki. Dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Pawex1972 said:

Proszę o informację. Co należy wpisać w DS 260 w pytaniu o miejsce zamieszkania. Meldunek czy faktyczne zamieszkiwanie bez zameldowania. Ja np już  kilkanaście  lat mieszkam u żony bez meldunku. Mój adres zameldowania jest nadal u matki. Dzięki za podpowiedź :)

Zamieszkania, nie meldunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...