Jump to content
Jackie

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania

Recommended Posts

jak to jest z tym przekroczeniem granicy? muszę wylecieć do 26 lipca czy czy jeśli wylecę w połowie lipca i będę chciała wrócić do polski w sierpniu i nie dostanę do tego czasu GC to będą problemy jeśli będę chciała wjechać znów w połowie października tylko na wizie wklejonej w paszporcie?

27 minut temu, mvgda napisał:

jak to jest z tym przekroczeniem granicy? muszę wylecieć do 26 lipca czy czy jeśli wylecę w połowie lipca i będę chciała wrócić do polski w sierpniu i nie dostanę do tego czasu GC to będą problemy jeśli będę chciała wjechać znów w połowie października tylko na wizie wklejonej w paszporcie?

Na to pytanie odpowiadamy od kiedy jest loteria i to forum.. 

Możesz wrócić na samej pieczatce do roku czasu. 

• Like 1

1 godzinę temu, mvgda napisał:

GC to będą problemy jeśli będę chciała wjechać znów w połowie października tylko na wizie wklejonej w paszporcie?

Możesz spotkać się z zapytaniem gdzie masz zieloną kartę, ale odpowiesz zgodnie z prawdą, że poczta jeszcze nie przysłała.

Przekraczałem 3 razy granicę z tą pieczątką i dwa razy mi się pytali o tę kartę - za trzecim razem nie pytali, bo był  ten sam urzędnik na granicy.

Warto też zainteresować się SSN - teraz już nie pamiętam, czy poszedłem z tą pieczątka, czy miałem już kartę (pewnie to można sprawdzić, czy SSA honoruje tę pieczątkę), bo słyszałem, że kilka osób dość długo czekało na przysłanie pocztą, bo tak zaznaczyli w aplikacji. Nawet jak zaznaczyłaś, to lepiej iść  - będzie na pewno dużo szybciej, bo wtedy prawo jazdy szybciej, konto w banku jakim chcesz, bo mając SSN możesz to zrobić online...

Dnia 29.02.2020 o 01:38, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za styczen 2020

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 1 1 0 2

Lacznie 14 wiz (7 wylosowanych)

Co tak ciężko to idzie? Czy może późnej przyspieszy? Wylosowano jeśli dobrze pamiętam około 400 Polaków. W takim tempie to większość zapomni o GC. 

2 hours ago, Pawex1972 said:

Co tak ciężko to idzie? Czy może późnej przyspieszy? Wylosowano jeśli dobrze pamiętam około 400 Polaków. W takim tempie to większość zapomni o GC. 

Przy 384 wylosowanych, nie spodziewalbym sie finalnie, wiecej niz ~180 GC na koniec roku. W styczniu byl cutoff na poziomie 10300, czyli ok. 25% wszystkich spraw, a nikt nie powiedzial, ze Polacy sa rozlozeni rownomiernie w probce.

Ambasada w Warszawie obsługuje głównie Polskę i Białoruś i przyznała już 104 wizy, jednej osobie odmówiono i 3 sprawy są AP, jak wynika z Twojej strony internetowej.

Załatwili więc 108 spraw z czego 14 dotyczących Polski. Wychodzi na to, że ponad 90 wiz poszło do obywateli Białorusi, a może kilka do osób z innych Państw, które chciały być obsłużone akurat u nas, więc Polacy muszą być bardzo nierównomiernie rozłożeni.

Ja mam UE42xxx i mam nadzieję, że to ruszy teraz od marca, bo na marzec i kwiecień 132 osoby są ready więc w ciągu tych 2 miesięcy mają wydać więcej wiz, aniżeli przez pierwsze 5 miesięcy.

45 minut temu, Robert1992 napisał:

Wiadomo ile osób wysłało zgłoszenia i ile osób wylosowało GC w poprzedniej loteri?

Applicants registered for the DV-2019 program were selected at random from 14,352,013 qualified entries (22,425,053 with derivatives) [1]

Wylosowanych 87,610

Dla porównania DV2020:  

Applicants registered for the DV-2020 program were selected at random from 14,722,798 qualified entries (23,182,554 with derivatives) [2]

Wylosowanych: 83,884

*info z biuletynu wizowego:

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2018/visa-bulletin-for-august-2018.html

[2] https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-august-2019.html

Edited by sobota
  • Like 1