Jump to content
Jackie

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania

Recommended Posts

27 minut temu, Pawex1972 napisał:

Liczymy zatem na prolongatę terminów rozpatrywania wniosków z DV2020 o tyle miesięcy ile nie pracowała ambasada. A to będzie minimum 2-3 miesiące. Wtedy po wyborach może mu minie katar i DV2020 doholują jakoś do końca, zwłaszcza że nie będą mieć roboty z DV2021 które raczej się nie odbędzie. 

Nie ma najmniejszej szansy na przedłużenie terminów wydania DV. To nie jest prerogatywa prezydenta. Nie wydane wizy przepadają. 

15 minut temu, mcpear napisał:

Obyś był złym prorokiem.

Cały czas na to liczę. 

Tak wyglądają dzisiaj notowania giełdowe na świecie . Wall Street zapada  się jak czarna dziura pomimo ostatniego dość sporego odreagowania po wcześniejszych spadkach nawet po 12% na jednej sesji. Następne w kolejce domina czekają nieruchomości. I doczekają się. 

Screenshot_20200421-204508.jpg

Jestem załamana, powinnam mieć niedługo rozmowę, bo mój nr był w kwietniowym biuletynie i co, i teraz już nic nie wiadomo. Tak długo czekałam na kartę. Mój chłopak mieszka w Stanach, żyjemy w związku na odległość i to jedyna opcja jaka została. Człowiek wygrał w loterii i taka lipa... Próbuje się jakoś pozytywnie nastawiać, ale po takich niusach wcale to nie jest takie proste.... :((( trzeba czekać

1 minutę temu, roxey90 napisał:

Jestem załamana, powinnam mieć niedługo rozmowę, bo mój nr był w kwietniowym biuletynie i co, i teraz już nic nie wiadomo. Tak długo czekałam na kartę. Mój chłopak mieszka w Stanach, żyjemy w związku na odległość i to jedyna opcja jaka została. Człowiek wygrał w loterii i taka lipa... Próbuje się jakoś pozytywnie nastawiać, ale po takich niusach wcale to nie jest takie proste.... :((( trzeba czekać

Never give up. Jeżeli pójdzie wszystko w kibel, spróbujemy znowu za rok. 

24 minuty temu, andyopole napisał:

Dopoki ludzie, czyli potencjalni zleceniodawcy "robot na dachu" beda mieli pieniadze na te inwestycje.

Dokladnie... rozmawialm pare dni temu z kontraktorem ktory stracil 2 projekty ostatnio... ludzie stracili prace, i zrezygnowali z remodel'ow. 

14 minut temu, roxey90 napisał:

Akurat w Twoim przypadku to masz opcje malzenstwa jezeli chlopak jest tam legalnie (lub narzeczenstwa jezeli jest obywatelem) - moze nie juz w tej chwili ale opcja imigracji rodzinnej zostanie, nawet jak teraz zostanie zawieszona.

• Like 2

2 godziny temu, mcpear napisał:

Nadzieja umiera ostatnia. Dzisiaj powinna pojawić się treść Executive Order (no pewnie najpóźniej jutro) - wtedy będą znane szczegóły. Szczerze współczuję i nie zazdroszczę tym co wylosowano, a tym co opłacili wizę imigracyjną i mają takową w ręce i nie mogą wlecieć i zamienić ją na GC to już w szczególności.

no ja jestem tą nieszczęściara, zastanawiam się czy jeśli się nie uda to czy w ogóle przedłużać ważność wizy i wydawać kolejne 2k tylko po to żeby znów się nie udało 

Godzinę temu, kzielu napisał:

Akurat w Twoim przypadku to masz opcje malzenstwa jezeli chlopak jest tam legalnie (lub narzeczenstwa jezeli jest obywatelem) - moze nie juz w tej chwili ale opcja imigracji rodzinnej zostanie, nawet jak teraz zostanie zawieszona.

Echhh no właśnie nie, bo on ma tylko wizę pracowniczą, nie jest obywatelem :( Jakby miał obywatelstwo to bym się nie martwiła, a tak zielona karta był jak promień nadziei, a teraz już sama nie wiem jak to będzie. Naprawdę wszystkim współczuję, bo różne historie kierują Nas by wylecieć do Stanów, a tu teraz taka sytuacja.  Jest naprawdę to cos wyjątkowego, ale jak myślę o kolejnej loteri,i przy której może się już nie poszczęścić, to całkiem załamka.

36 minut temu, mvgda napisał:

no ja jestem tą nieszczęściara, zastanawiam się czy jeśli się nie uda to czy w ogóle przedłużać ważność wizy i wydawać kolejne 2k tylko po to żeby znów się nie udało 

Twoj przypadek jaskrawie uwidocznia (uwidacznia?) co sie dzieje w przypadku niestabilnosci prawa w jakimkolwiek panstwie.

Panstwo Cie zaprosilo bo tak wyglada wlasnie procedura DV, zweryfikowalo, uznalo ze jestes OK, skasowalo niemale pieniadze, pomijajac wydatki dodatkowe, ktore ponioslas typu: dojazdy, tlumaczenia, badania, itp.

Przychodzi jakis "kacyk" I oswiadcza ze sorry ale od jutra, albo od wczoraj (dlaczego nie?) dotychczasowe prawo nie obowiazuje.

W Polsce mamy dokladnie to samo.

• Like 3