Jump to content
Jackie

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania

Recommended Posts

3 minuty temu, kzielu napisał:

W sumie to w tej chwili to kazdy zdrowy na glowe nie powinien nas wpuszczac - jedyny kraj ktorego sie mozna obawiac to Brazylia...

To niewpuszczanie Schengen to dosc komicznie wyglada biorac pod uwage jak wygladaja statystyki...

Schengen strikes back

• Like 1
  • Upvote 1

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

dziekuje za zaangażowanie w pytania na innych formach, sama teraz mam natłok spraw związanych z kończeniem studiów i pracą i ciężko to dodatkowo pogodzić z tym całym rozkminianiem jak ogarnąć sprawę GC, żeby nie przepadła. 

Może da im to trochę do myślenia. Podejrzewam że gdyby oni nie przedłużyli bana to mogli by podróżować do eu a tak wychodzi na to jak Kuba Bogu tak Bóg kubie a i dobrze niech myślą. Troszkę spadnie poparcie gdy nie będzie można odwiedzić rodziny w europie. A bądź co bądź jest tam potężna ilość europejskich imigrantów a i turystów ktorzy chcieli odwiedzić piękne europejskie miata.

https://abcn.ws/2VfEj2e

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

nie chce dawać zbytnich nadziei ale jest info od brita o pozwie zbiorowym, może da się coś jeszcze ugrać a przynajmniej tymczasowo wstrzymać bana.

pytanie do forumowiczów, mocno rozważam wyjazd do turcji żeby lecieć do US i tu pojawia się moje pytanie (z racji tego ze turcja jeszcze zamknięta dla polaków) Jak myślicie na jakiej zasadzie jest sprawdzany ten 15 dniowy okres poza schengen? w jaki sposób jest on udowadniany? 

5 minutes ago, mvgda said:

pytanie do forumowiczów, mocno rozważam wyjazd do turcji żeby lecieć do US i tu pojawia się moje pytanie (z racji tego ze turcja jeszcze zamknięta dla polaków) Jak myślicie na jakiej zasadzie jest sprawdzany ten 15 dniowy okres poza schengen? w jaki sposób jest on udowadniany? 

Ja tylko pamiętam jak pod koniec lutego wracałem do USA i obowiązywał już podobny ban na Chiny. To przy boarding prosili wszystkich pasażerów z Chińskimi paszportami na bok. Z tego co widziałem to jeden wyciągał podczas rozmowy boarding passy i rachunki za hotele. Tak więc nie sądzę, że jest jakaś szczególna metoda. Musisz udowodnić, że byłaś 15 dni poza Schengen - myślę, że na słowo nie uwierzą.

Wg tego co czytam (https://www.timeout.com/news/turkey-has-officially-reopened-its-borders-to-travellers-062320) to Turcja otwarła granicę dla Polaków już:
Even if direct flights haven’t resumed from all countries, air passengers of all nationalities will be allowed in as long as they meet standard Turkish immigration rules. Earlier this month, transport minister Adil Karaismailoğlu said the country was in talks with 92 nations about resuming connections.

19 minut temu, roxey90 napisał:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/postpone-dv-lottery-2020-program-duration-immigration-ban

Znalazłam petycję odnośnie dv2020. :( Wiem że są nikłe szanse by coś się w tej sprawie zadziało, ale jeśli możecie podpisać, to proszę. 

zastanawia mnie czemu ustalona jest liczba 100tys? skoro losowanych jest mniej osób to raz a dwa widząc 100tysiecy na pewno nie przekona to nikogo do zrobienia wyjątku dla 100tys ludzi XD