Jump to content

Kupowanie Iphone'a w USA

Recommended Posts

19 minut temu, mcpear napisał:

Kiedy to było? Ja miałem kiedyś 5S i też mnie posłano na drzewo, ale to się zmieniło (ponoć :) )

W zeszłym roku.

@woox napisz emaila do Appla i poproś o linka z aktualnymi danymi na temat międzynarodowej gwarancji. Być może jest gdzieś info którego nie umiemy znaleźć.

Edited by Jackie

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ha! Co niektórzy nam tu regularnie zarzucają, ze to takie jednostronne, liberalne i "nowoczesne" (w "negatywnym" sensie) forum... A tu proszę ladies... piękne przykłady jak sobie radzic w "szownistycz

Zależy od szczęścia. Pamiętaj że prezent ma pewne granice i płaci się cło od niego.  Można by zapakować samochód i nadać jako prezent. 

Jackie czasem wystarczy miec tylko scrubs na sobie i puszczaja z ostrzeżeniem 

Wszystko fajnie i kolorowe dopóki zorientujesz się, że iPhony na rynek US mają inne pasma częstotliwości od tych stosowanych w EU. Anteny telekomunikacyjne działają w innych pasmach na całym świecie dlatego choć mowa tu o jednym modelu SE, są ich dziesiątki rodzajów na różne kontynenty.

WAŻNE W kwestii gwarancji: Nie słuchaj nikogo kto Ci mówi, że iPhony mają międzynarodową gwarancje. Taka tyczy się tylko i wyłącznie komputerów tej marki. Nie oznacza to jednak, że Apple odmówi Ci serwisu w przypadku konieczności naprawy telefonu. Może to zrobić, a może przyjąć taki telefon do serwisu. Wtedy pojawia się druga kwestia, w zależności od miejsca serwisowania (Apple wysyła urządzenia na całym świecie do serwisu który najszybciej go naprawi - dla przykładu wczoraj zabrali mojego Macbooka do Czech, a mieszkam daleko od tego kraju) będziesz musiał zapłacić zaległy import/export duty i/lub VAT.

Jeśli chcesz mieć 100% pewności, że uzyskasz dostęp do serwisu w przypadku konieczności naprawy, kup AppleCare Protection przed upływem 90 dni od zakupu.

1 hour ago, whysoserious3 said:

Wszystko fajnie i kolorowe dopóki zorientujesz się, że iPhony na rynek US mają inne pasma częstotliwości od tych stosowanych w EU. Anteny telekomunikacyjne działają w innych pasmach na całym świecie dlatego choć mowa tu o jednym modelu SE, są ich dziesiątki rodzajów na różne kontynenty.

A nie czynią tego oprogramowaniem? Jakby rozwiązane to było sprzętowo i były problemy z dostrajaniem się poprzez oprogramowanie do częstotliwości to przyjeżdżając z USA z IPhonem i logując się do Europejskich stacji przekaźnikowych w roamingu turyści mieliby z tym problemy. Jakoś nie mają z tym problemów. Amerykańskie iPhone'y w Europe, Azji, Bliskim Wschodzie czy Australii działają bez zarzutu. Zarówno jak chodzi o głos tak i o dane (włączając LTE). Sprawdziłem to naocznie.

9 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Mam czwartego iPhona kupionego w US - nigdy nie miałam żadnych problemów z częstotliwością...

19 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Wszystko fajnie i kolorowe dopóki zorientujesz się, że iPhony na rynek US mają inne pasma częstotliwośc

Skąd taka informacja? Jeszcze nie spotkałem się ze "srajfonem", który ma w jakikolwiek sposób wycięte pasma europejskie. Właśnie dlatego używam tych telefonów, żeby w Polsce nie mieć kłopotów z pasmami - przede wszystkim LTE, które w Polsce ma podstawową częstotliwość 1800 MHz.

4 godziny temu, PiciuK napisał:

Skąd taka informacja? Jeszcze nie spotkałem się ze "srajfonem", który ma w jakikolwiek sposób wycięte pasma europejskie. Właśnie dlatego używam tych telefonów, żeby w Polsce nie mieć kłopotów z pasmami - przede wszystkim LTE, które w Polsce ma podstawową częstotliwość 1800 MHz.

https://www.kimovil.com/pl/frequency-checker/PL/apple-iphone-8

Pasma czy nie pasma, jeszcze się nie spotkałam żeby mi gdzieś iPhone nie działał lub działał w ograniczonym stopniu. Ale ja nie używam telefonu prawie w ogóle (tekstuję do rodziny, Facetime raz dziennie i czasem na fejsa wskoczę), w zasadzie to w weekend wyłączam telefon w ogóle, rodzina i znajomi wiedzą żeby dzwonić do męża jak coś się stanie.