Skocz do zawartości

Praca w USA bez wykształcenia.


Traczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 20 lat i jestem zainteresowany podjęciem pracy w stanach. Teraz tylko pytanie czy jest to możliwe bez wykształcenia wyższego? Ukończyłem liceum i zdałem maturę. W Charlotte od wielu lat mieszka moja ciocia, czy jest to jakiś dodatkowy atut? Nie musi to być żadna praca specjalistyczna, zależy mi na wyjeździe i rozpoczęciu zwykłego życia w USA. Proszę o wszelkie wskazówki na ten temat.

 

Z góry dziękuje za pomoc,

 

Kacper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Traczyk napisał:

Witam,

Mam 20 lat i jestem zainteresowany podjęciem pracy w stanach. Teraz tylko pytanie czy jest to możliwe bez wykształcenia wyższego? Ukończyłem liceum i zdałem maturę. W Charlotte od wielu lat mieszka moja ciocia, czy jest to jakiś dodatkowy atut? Nie musi to być żadna praca specjalistyczna, zależy mi na wyjeździe i rozpoczęciu zwykłego życia w USA. Proszę o wszelkie wskazówki na ten temat.

 

Z góry dziękuje za pomoc,

 

Kacper.

Wskazowka (a w zasadzie tzw. pro-tip) - nie mozesz po prostu sobie podjac pracy. Musisz miec co najmniej stosowna wize na ktora w Twojej sytuacji nie bardzo masz jakiekolwiek szanse.

Wiec wskazowka brzmi - rozeznaj sie co jest potrzebne zeby pracowac w USA. Ciocia nie jest zadnym atutem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Traczyk napisał:

Nie mam szansy na jakakolwiek wizę? Osobiscie nie wiem jakie rodzaje wiz istnieja, dopiero zacząłem interesować się tym tematem. Właśnie po to złozyłem ten temat, licząc że ktoś posiada wiedzę na ten temat co jest wymagane do pracy.

 

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visatypeinfo.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Traczyk napisał:

Nie mam szansy na jakakolwiek wizę? Osobiscie nie wiem jakie rodzaje wiz istnieja, dopiero zacząłem interesować się tym tematem. Właśnie po to złozyłem ten temat, licząc że ktoś posiada wiedzę na ten temat co jest wymagane do pracy.

Posiada - tyle ze ta wiedza jest trywialna do znalezienia a jej wyszukanie zajmuje kilka sekund... To przydatna umiejetnosc (szukanie informacji) jak chce sie byc konkurencyjnym na rynku pracy (taka wskazowka).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/22/2019 at 7:22 AM, Traczyk said:

Nie mam szansy na jakakolwiek wizę? Osobiscie nie wiem jakie rodzaje wiz istnieja, dopiero zacząłem interesować się tym tematem. Właśnie po to złozyłem ten temat, licząc że ktoś posiada wiedzę na ten temat co jest wymagane do pracy.

A można spytać skąd w ogóle wziął się u Ciebie plan aby emigrować do Ameryki? Dlaczego chcesz tam mieszkać ? Pytam bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z wielu realiów życia w stanach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ilya_ napisał:

jezeli jestes pracowitym czlowiekiem i w jakis sposob znajdziesz sie w usa legalnie to zarobisz na swoje nawet i z podstawowym wyksztalceniem. 

odradzam kombinowania nielegalnego i pracy u rodakow...popsujesz sobie zycie. 

Czasem nawet latwiej niz komus po byle jakich studiach z awersja do fizycznej pracy.

Fakt, nielegalny pobyt I praca na czarno jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A Ty Traczyk w ogóle masz pieniądze żeby starać się o wizę do US, i potem znaleźć tam pracę? Bo jako świeży maturzysta, to chyba nie zdążyłeś wystarczająco zarobić.....hm?

Ja na swoją wizę wydałam pierwszą małą fortunę, a zanim znalazłam w US pracę, wydałam kolejną - na przeżycie przez pierwsze miesiące.

No i to co moi poprzednicy napisali - nie za bardzo wyobrażam sobie na jakiej wizie miał byś tu przylecieć i pracować? ..... GC nie wygrałeś/ ciocia na rodzinną to trochę za mało/ a na zawodową to chyba nie masz pracodawcy który podejmie się złożyć na Ciebie papiery....

Ech marzenia, cudownie je mieć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...