Jump to content
Invictus95

Drogie życie w USA

Recommended Posts

2 hours ago, katlia said:

Jeden z najbiedniejszych stanow w kraju. O potwornej pogodzie, rasizmie i polityce ne wspomne. No thanks. 

A co jest nie tak z pogodą w Alabamie?

bylam tam tylko raz, było to w listopadzie (na południu stanu) i było bardzo słonecznie i przyjemnie :) 

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

A co jest nie tak z pogodą w Alabamie?

bylam tam tylko raz, było to w listopadzie (na południu stanu) i było bardzo słonecznie i przyjemnie :) 

Humidity. Jak na wiekszosci Poludnia. Do tej pory zapach rozgrzanego temperatura bagna kojarzy mi sie z Ameryka... W sensie- bardzo pozytywnie :) ,  bo w NC spedzilem pierwsze wakacje na Work and Travel lata temu...

Dopiero na jesieni robi sie znosnie przyjemnie.

Edited by rzecze1

2 hours ago, rzecze1 said:

Humidity. Jak na wiekszosci Poludnia. Do tej pory zapach rozgrzanego temperatura bagna kojarzy mi sie z Ameryka... W sensie- bardzo pozytywnie :) ,  bo w NC spedzilem pierwsze wakacje na Work and Travel lata temu...

Dopiero na jesieni robi sie znosnie przyjemnie.

W sumie logiczne, a jednak nie pomyślałam. Ja Alabamę taką jesienną właśnie zapamiętałam i było bardzo miło :)

z wilgotnością natomiast bardzo kojarzę Boston (tam akurat ja byłam na W&T ), było lato, milion stopni i wilgotność 100%. Wyglądałam jak pudel cały czas :/ moje włosy zdecydowanie wilgoci nie lubią...nie wspominam tego miło. 

Dnia 24.08.2019 o 23:00, Pawex1972 napisał:

Zostałem zaatakowany tylko dlatego, że napisałem, że oczekuję na recesje która przyjść i tak musi bo na tym poziomie rozwoju świat wykorzystał swoje możliwosci w inżynierii finansowej i  korekta jest niezbędna  by znowu kiedyś "rosło". Megan wywołała temat chęci zakupu nieruchomości po niższej cenie po recesji i ja uważam to za zdrowe myślenie.

Będzie jak mówisz - wystarczy obejrzeć sobie np film Big Short - o kryzysie lat 2007-2008 i jak do niego doszło. Wnioski wyciągnie każdy sam :)

• Like 1

Dnia 3.09.2019 o 07:56, Halyna napisał:

Będzie jak mówisz - wystarczy obejrzeć sobie np film Big Short - o kryzysie lat 2007-2008 i jak do niego doszło. Wnioski wyciągnie każdy sam :)

Jak czytałem wypowiedz @Pawex1972 tez od razu przyszedł na mysl "Big short" i to jak ta garsta pojedyńczych ludzi potrafiła niezaleznie od siebie zrozumiec jak przed 2008 rokiem system był zatruwany przez subprime mortgages i to wykorzystac. Wbrew finansowym klakierom, "ekspertom" i mediom.

I o ile rację ma tez @kzielu pisząc, ze w internecie to kazdy mądry finansista jest, a w rzeczywistości to będzie garstka ludzi którzy ewentualnie zyskają, tak kazdemu kto nie chce byc tylko podatnikiem finansującym po niewczasie rządowe bail out'y nieodpowiedzialnych instytucji - kibicuję...

• Like 2