Skocz do zawartości

Dostanię sie do USA


Poland

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dostać się do Usa w sensie zamieszkać. Ale moim zdaniem bez sensu jest tam trochę jechać i skończyć w sklepiku i nawet nie zwiedzić . Jak jechać tam to albo zwiedzić całe albo .. Więc tak , na początku chciałem dostać się na kierowce tira, potem zielona karta , wszystko fajnie tylko nie mogę bo koliduje to z czymś i zanim ja wyrobię te prawo jazdy, zanim dostanę doświadczenie jako kierowca to minie trochę czasu. I w sumie jestem w kropce bo nie wiem co robić bo na studia również nie zamierzam iść. Nie chodzi o intelekt, z tym może bym podołał ale nie mam tyle pieniędzy.
Jest jakaś opcja żeby dostać sie tam, dogodnie żyć i aby starczyło mi na jakieś wycieczki? Dopiero za 7 lat teoretycznie mógłbym wyjechać do stanów a to i tak jest loteria bo nie wiem czy za 7 lat będzie jeszcze możliwa praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co sie stanie za 7 lat. W tej chwili masz opcje tymczasowej wizy pracowniczej (jezeli sie kwalifikujes) ktore moga, ale nie zawsze, skonczyc sie otrzymaniem zielonej karty; malzenstwa z obywaltekla/obywatelem, lub wygranie loterii na diversity visa (jezeli sie kwalifikujesz). Innych opcji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2019 o 17:08, Poland napisał:

Nie chodzi o intelekt, z tym może bym podołał ale nie mam tyle pieniędzy.

mozesz rozwinac ta mysl ?

 

Dnia 30.08.2019 o 17:08, Poland napisał:


Jest jakaś opcja żeby dostać sie tam, dogodnie żyć i aby starczyło mi na jakieś wycieczki? Dopiero za 7 lat teoretycznie mógłbym wyjechać do stanów a to i tak jest loteria bo nie wiem czy za 7 lat będzie jeszcze możliwa praca. 

przyjchac legalnie, pracowac legalnie, 

na pewno za 7 lat mozliwa bedzie jeszcze praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,bardzo prosze o porade odnosnie ponownego wyjazdu do Usa. Pierwszy raz wyjechalam 18.06.19r pozwolenie na pobyt dostalam na 6 ms,deklarowalam 2 tyg.jednak bylam dwa miesiace do 18.08.19r. Teraz chcialabym wyjechac ponownie na wesele kuzynki i w celu kupna i sprowadzenia samochodu.Kuzynka znalazla kilkakilka dobrych ofert jednak chcialabym osobiscie widziec co kupuje i sfinalizowac zakup w sprowadzeniu pomoze mi rodzina. Czy po tak krotkum okresie po powrocie do Pl nie bedzie problemu z wyjazdem w taim celu? Jakie dokumenty co zabrac zeby w razie problemow ba granicy przedctawic cel przyjazdu? 
Bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/13/2019 at 1:50 AM, Izabela80 said:

Witam,bardzo prosze o porade odnosnie ponownego wyjazdu do Usa. Pierwszy raz wyjechalam 18.06.19r pozwolenie na pobyt dostalam na 6 ms,deklarowalam 2 tyg.jednak bylam dwa miesiace do 18.08.19r. Teraz chcialabym wyjechac ponownie na wesele kuzynki i w celu kupna i sprowadzenia samochodu.Kuzynka znalazla kilkakilka dobrych ofert jednak chcialabym osobiscie widziec co kupuje i sfinalizowac zakup w sprowadzeniu pomoze mi rodzina. Czy po tak krotkum okresie po powrocie do Pl nie bedzie problemu z wyjazdem w taim celu? Jakie dokumenty co zabrac zeby w razie problemow ba granicy przedctawic cel przyjazdu? 
Bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam.

Śmierdzi na kilometr cała ta twoja historia... tu niby samochód, tam niby wesele. Raczej mocno podejrzane te Twoje plany. Duża szansa że ktoś się przyczepi i powinien bo to się nie spina wcale. 

O co tak naprawdę chodzi, hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...