Jump to content

Recommended Posts

1 godzinę temu, Spajderr napisał:

uważam że Ameryka jest kluczem do sukcesu dla młodej osoby. 

LOL, bo wiadomo, nie ma ludzi sukcesu naprzyklad w Europie....

Jestem osobą ambitna i chciałbym tam studiować

Zdajesz sobie sprawe, ze to minimum wydatek dziesiatek tysiecy dolarow? W moim stanie najtaniej (to znaczy na sredniej jakosci uczelniach) wyjdzie jakies $60,000... 4 lata na glownym publicznym uniwersytecie to powyzej $100,000.

Edited by katlia

Podoba mi się życie w ich kraju. Jest to masakryczna różnica między Polską. Nastawienie ludzi jest zupełnie inne. I uważam że Ameryka jest kluczem do sukcesu dla młodej osoby. Ponadto chciałbym doskonalić język. Jestem osobą ambitna i chciałbym tam studiować

Ale byles kiedykolwiek w US ze stawiasz takie tezy ?

3 minuty temu, kzielu napisał:

Ale byles kiedykolwiek w US ze stawiasz takie tezy ?

No przeciez obejrzal dziesiatki amerykanskich filmow to wie jak jest.....  :D

6 hours ago, everden said:

Brytyjski angielski Ci się tu nie przyda w ogóle. Lepiej zapisz się do jakiejś szkoły z amerykańskim angielskim.

No bez jaj, angielski to angielski, to nie są dwa różne języki. Ok, pare słów i sformułowań różni się tu i tam, ale spokojnie się każdy dogada...

• Like 2
  • Upvote 1

20 godzin temu, Spajderr napisał:

Jestem osobą ambitna i chciałbym tam studiować

Żeby studiować w US nie trzeba być ambitnym, tylko mieć mini-fortunę na koncie. 

Tutaj właśnie na odwrót - wszyscy w amerykańskiej rodzinie mnie pytają jak wyjechać do Polski, żeby studiować za darmo, jak ja......

• Upvote 1

12 hours ago, everden said:

Żeby studiować w US nie trzeba być ambitnym, tylko mieć mini-fortunę na koncie. 

Tutaj właśnie na odwrót - wszyscy w amerykańskiej rodzinie mnie pytają jak wyjechać do Polski, żeby studiować za darmo, jak ja......

I co im radzisz? A da się tak w ogóle? Może sobie Amerykanin od tak studiować w PL?

19 minut temu, MeganMarkle napisał:

Może sobie Amerykanin od tak studiować w PL?

Moze... nie za darmo. Nawet jezeli uczy sie po angielsku (drozej) to bedzie taniej niz gdziekolwiek w USA. Ale jak narazie do Polski masowo amerykanie nie jezdza, chociaz jest ich coraz wiecej w Angli, Szkocji, Irlandii i Holandii (gdzie jest kilka popularnych anglo-jezycznych programow.)

57 minutes ago, katlia said:

Moze... nie za darmo. Nawet jezeli uczy sie po angielsku (drozej) to bedzie taniej niz gdziekolwiek w USA. Ale jak narazie do Polski masowo amerykanie nie jezdza, chociaz jest ich coraz wiecej w Angli, Szkocji, Irlandii i Holandii (gdzie jest kilka popularnych anglo-jezycznych programow.)

No nie dziwie się, że nie jeżdżą... w ich przekonaniu PL to trzeci świat ;) 

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

I co im radzisz? A da się tak w ogóle? Może sobie Amerykanin od tak studiować w PL?

Gdzies wyczytalem ze 1 na 10 amerykanów studiuje (chociaz na chwile) za granica  i ta liczba co roku rośnie . 

Moja kuzynka była na erasmusie w Bułgarii na rok ( medycyna ). Studiowalo z nia kilkanascie osob ze stanow, takze da sie na 100% :)

Ooo tutaj:

"IIE estimates that about 10.9 percent of all undergraduate students -- and 16 percent of those earning bachelor’s degrees -- study abroad at some point in their undergraduate careers."

https://www.insidehighered.com/news/2018/11/13/study-abroad-numbers-continue-grow-driven-continued-growth-short-term-programs

Edited by agatenka