Skocz do zawartości

Ubezpieczenie dołączone do oferty pracy - dobre czy złe?


motorolnik

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, KrysiaK napisał:

Premium zalezy od wybranego planu ale w duzej mierze od pracodawcy. Wieksze firmy potrafia wynegocjowac z ubezpieczeniem lepsze warunki. Bogatsze, lepsze firmy doplacaja wiecej, te najlepsze placa czasem cale ubezpieczenie. Pracodawca powinien podac Ci koszty przed wyborem ubezpieczenia.

 

Duh.  Tylko w tej tabelce w ktorej wkleilas - jedyne co ma znaczenie dla pracownika to wlasnie premiums - ktore musza sie roznic bo inaczej nie byloby takiego wyboru a nie placac nic, kazdy by wzial plan z zerowym deductible i najwiekszym coveragem - spoiler alert - to ten zatytulowany Gold. 

Wiec jeszcze raz - tabelka nie ma sensu jezeli piszesz ze pokazuje roznice - bo nie pokazuje najistotniejszej roznicy, czyli ile kazdy z tych planow bedzie pracownika kosztowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kzielu napisał:

Wiec jeszcze raz - tabelka nie ma sensu jezeli piszesz ze pokazuje roznice - bo nie pokazuje najistotniejszej roznicy, czyli ile kazdy z tych planow bedzie pracownika kosztowac.

 

Votum separatum.

Tabelka jak dla mnie ma sens i jest przydatna - osoby  ktory przez wiele lat nie mial ubezpieczenia (i placil kare) a obecnie mam ubezpieczenie calkowicie pokryte przez pracodawce. Pozwala mi sie zorientowac na jakiej polce jest moj plan w porownaniu z innymi.

Podejrzewam ze w kazdej sredniej firmie mozesz wynegocjowac osobiscie warunki ile placisz Ty, a ile pracodawca, wiec to jest bardzo plynna sprawa. Pamietam, ze przed laty na tym forum umiescilem podzial odpowiedzialnosci finansowej u mojego starego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kzielu napisał:

Wiec jeszcze raz - tabelka nie ma sensu jezeli piszesz ze pokazuje roznice - bo nie pokazuje najistotniejszej roznicy, czyli ile kazdy z tych planow bedzie pracownika kosztowac.

 

To nie jest tabelka cen tylko mozliwoci. Nie ma ogolnych tabeli cen. Ceny tych samych planow w roznych firmach beda rozne. Ty musisz zapytac co firma oferuje i za ile. Takich informacji udziela HR firmy. Na internecie mozna znalesc ile kosztuje ubezpieczenie ale sa to ceny planow indywidualnych a nie przez pracodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrysiaK napisał:

To nie jest tabelka cen tylko mozliwoci. Nie ma ogolnych tabeli cen. Ceny tych samych planow w roznych firmach beda rozne. Ty musisz zapytac co firma oferuje i za ile. Takich informacji udziela HR firmy. Na internecie mozna znalesc ile kosztuje ubezpieczenie ale sa to ceny planow indywidualnych a nie przez pracodawce.

Dokladnie. Tak samo ta tabelka dla kazdego planu bedzie wygladac inaczej. Jedyna jej wartosc to czysto pogladowa jak potrafia wygladac roznice pomiedzy roznymi planami. A dla kogos imigrujacego, terminy w tejze to absolutna czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...