Skocz do zawartości

Karta Stałego pobytu,dzieci itp.


Nevier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż rozmawiałem ze swoimi rodzicami o tym żeby złożyli wniosek na loterii wizowej,głównie dlatego że w przyszłości planuję studiować w USA . Dlatego właśnie mam kilka pytań

1.Czy posiadanie zielonej karty zobowiązuje do mieszkania w stanach czy tylko trzeba się tam pojawić raz na rok ?

2.Czy dzieci oraz żona/mąż osoby z zieloną kartą również otrzymają  Kartę Stałego pobytu ?

3.Jeśli tak to czy dzieci muszą uczęszczać do amerykańskiej szkoły czy  mogą nadal do Polskiej ?

4.Jeśli dziecko również otrzymuje kartę stałego pobytu to na jak długo ? I czy gdy będzie pełnoletnie to może ubiegać się o obywatelstwo ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nevier napisał:

Witam,

Otóż rozmawiałem ze swoimi rodzicami o tym żeby złożyli wniosek na loterii wizowej,głównie dlatego że w przyszłości planuję studiować w USA . Dlatego właśnie mam kilka pytań

1.Czy posiadanie zielonej karty zobowiązuje do mieszkania w stanach czy tylko trzeba się tam pojawić raz na rok ?

2.Czy dzieci oraz żona/mąż osoby z zieloną kartą również otrzymają  Kartę Stałego pobytu ?

3.Jeśli tak to czy dzieci muszą uczęszczać do amerykańskiej szkoły czy  mogą nadal do Polskiej ?

4.Jeśli dziecko również otrzymuje kartę stałego pobytu to na jak długo ? I czy gdy będzie pełnoletnie to może ubiegać się o obywatelstwo ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

1. Zobowiazuje

2. Tak 

3. Dzieci moga sobie robic co chca ale musza spelniac warunki utrzymania rezydencji lub wystapic o re-entry permit ktory pozwala im przebywac dluzej za granica

4. Oczywiscie - jezeli spelnia do tego obywatelstwa warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nevier napisał:

Witam,

Otóż rozmawiałem ze swoimi rodzicami o tym żeby złożyli wniosek na loterii wizowej,głównie dlatego że w przyszłości planuję studiować w USA . Dlatego właśnie mam kilka pytań

1.Czy posiadanie zielonej karty zobowiązuje do mieszkania w stanach czy tylko trzeba się tam pojawić raz na rok ?

2.Czy dzieci oraz żona/mąż osoby z zieloną kartą również otrzymają  Kartę Stałego pobytu ?

3.Jeśli tak to czy dzieci muszą uczęszczać do amerykańskiej szkoły czy  mogą nadal do Polskiej ?

4.Jeśli dziecko również otrzymuje kartę stałego pobytu to na jak długo ? I czy gdy będzie pełnoletnie to może ubiegać się o obywatelstwo ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

Odp 1 mając gc musisz się rozliczać z urzędem podatkowym w Stanach. Jak widzisz pobyt w Stanach to nie wszystko. 

Odp2 jeśli główny aplikant dostaje gc z loterii to reszta rodziny dostaje bez problemu chyba że są to sprawy karne lub zdrowotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...