Jump to content
GumulPL

Wyjazd na stałe do USA z rodziną, proszę o porady.

Recommended Posts

4 godziny temu, barnclose napisał:

Jaki socjal? Tutaj za wszystko trzeba placic.

Nowi imigranci w ogole nie maja dostepu do tego minimalnego "socjalu" ktory tu istnieje. Trump tylko chce bogatych imigrantow, a juz zdecydownie nie kogokolwiek kto potrzebuje "socjalu" 

Edited by katlia

4 godziny temu, kzielu napisał:

Powiedzmy ze z GE Aviation to sie znam dosc niezle wiec mansplaining niepotrzebny..

Notabene, GE znioslo pensions dla pracownikow zatrudnieni od jakiegos tam roku. W latach 90tych to byla najlepsza firma w USA z punktu widzenia benefits... a teraz.... wtedy sie mowilo "what's good for GE is good for America" a teraz GE ledwo zipie... 

9 minut temu, katlia napisał:

Nowi imigranci w ogole nie maja dostepu do tego minimalnego "socjalu" ktory tu istnieje. Trump tylko chce bogatych imigrantow, a juz zdecydownie nie kogokolwiek kto potrzebuje "socjalu" 

a jest cos takiego jak biedny imigrant ? 

chyba emigrujemy do innego kraju aby ciezko pracowac, bogacic sie, chodzic dzien w dzien do pracy, wtedy nie jestesmy juz biedakami...jestesmy nimi na poczatku przez chwile...

nikt nie chce ludzi, ktorzy siedza i jeszcze trzeba im placic....

50 minut temu, katlia napisał:

Notabene, GE znioslo pensions dla pracownikow zatrudnieni od jakiegos tam roku. W latach 90tych to byla najlepsza firma w USA z punktu widzenia benefits... a teraz.... wtedy sie mowilo "what's good for GE is good for America" a teraz GE ledwo zipie... 

Katlia - bez obrazy ale "Powiedzmy ze z GE Aviation to sie znam dosc niezle wiec mansplaining niepotrzebny.." :):):) Znam historie pensions w GE Aviation z tzw. pierwszej reki :)

5 godzin temu, kzielu napisał:

Katlia - bez obrazy ale "Powiedzmy ze z GE Aviation to sie znam dosc niezle wiec mansplaining niepotrzebny.." :):):) Znam historie pensions w GE Aviation z tzw. pierwszej reki :)

Zadnej obrazy. Szkoda ze GE Aviation tez ma tak zle, bo to chyba nadal jedna z niewielu czesci GE ktora niezle prosperuje. (Mi sie udalo... pension od nich mam, maciupenka bo pracowalam tam tylko 8 lat, ale mam.)

6 godzin temu, ilya_ napisał:

a jest cos takiego jak biedny imigrant ? 

Serio, jezeli nigdy nie widziales biednych imigrantow, to ci sie udalo w amerykanskim zyciu. Ja znam sporo.

20 minut temu, katlia napisał:

Serio, jezeli nigdy nie widziales biednych imigrantow, to ci sie udalo w amerykanskim zyciu. Ja znam sporo.

ok zwracam honor

moze inaczej rozumiem pojecie biedy.

dla mnie jezeli ktos prostym jezykiem mowiac ma: "za co zyc, za co zjesc dach nad glowa, nie martwi sie od 1 do 1, a nawet jak sie pomartwi to jakos to ureguluje [overtimes itp], jakas tam opieka zdrowotna podstawowa", nie mowie tu o luksusowych wakacjach 2,3 razy w roku, czy nie wiadmo jakich knajpach...to juz nie jest biedny...

czy w usa pracujac "byle gdzie" nie da sie mieszkac, nie da sie raz na jakis czas wyskoczyc ze znjaomymi, nie da sie kupic jakis tam ubran ? 

54 minuty temu, katlia napisał:

Zadnej obrazy. Szkoda ze GE Aviation tez ma tak zle, bo to chyba nadal jedna z niewielu czesci GE ktora niezle prosperuje. (Mi sie udalo... pension od nich mam, maciupenka bo pracowalam tam tylko 8 lat, ale mam.)

Ja wlasnie jestem jednym z tych cos sie na pension nie zalapali - przeprowadzilem sie do US jakies 2 miesiace za pozno - z tym ze przy zamrozeniu (ktore oglosili z jakies 2 miesiace temu i ktore Ciebie tez dotyczy chyba ze juz jestes retired i pobierasz) to i tak niewiele z tego by bylo - w "zamian" byl wyzszy match do 401k.

Aviation prosperuje poki co odpukac dobrze (najlepiej w korporacji), pytanie jak dlugo. No i fiasko z Maxem troche sie odbilo i czym dluzej to trwa tym gorzej.

1 godzinę temu, kzielu napisał:

(ktore oglosili z jakies 2 miesiace temu i ktore Ciebie tez dotyczy chyba ze juz jestes retired i pobierasz)

Nie jestem retired, ale na tyle stara ze moge pobierac :) A wyzsze 401k to i tak moze byc leprze... chociaz ja jak dotad stracilam dobre cwierc miliona bo caly 401k z tej pracy byl w GE stock... :(