Jump to content
mara3

ANULOWANIE WIZY B1/b2 NA LOTNISKU

Recommended Posts

2 minuty temu, mara3 napisał:

Niestety, spotkalo mnie to w Amsterdamie. Aczkolwiek i tak lepiej ze zawrocili mnie tam anizeli na JFK..... 

Zawsze to blizej domu.  ;)

• Like 1

na forum trafiaja sie cofniecia, rzadko, ale sa....

sa to zawrocenia z usa: jfk, newark, ohare...ludzi co maja "cos"...np zostaje im udowodniona praca w ich poprzenich pobytach, czy byc moze zdecydowanie naruszaja jako tako uzytkowanie wizy turystycznej tj. sa w usa 5,6 miesiecy [zadeklarowany pobyt miesieczny wczesniej => czzyli juz traca wiarygodnosc]...potem 3 miesiace w pl i kolejny przylot do usa na dlugi okres [w zasadzie w tym przypadku tez zostaje im udowodniona praca].....

Edited by ilya_

14 minut temu, ilya_ napisał:

na forum trafiaja sie cofniecia, rzadko, ale sa....

sa to zawrocenia z usa: jfk, newark, ohare...ludzi co maja "cos"...np zostaje im udowodniona praca w ich poprzenich pobytach, czy byc moze zdecydowanie naruszaja jako tako uzytkowanie wizy turystycznej tj. sa w usa 5,6 miesiecy [zadeklarowany pobyt miesieczny wczesniej => czzyli juz traca wiarygodnosc]...potem 3 miesiace w pl i kolejny przylot do usa na dlugi okres [w zasadzie w tym przypadku tez zostaje im udowodniona praca].....

Rozumiem, zadne z powyzszych mnie nie dotyczy.. Po programie Au Pair, wrocilam do PL przed uplywem waznosci wizy J-1. Otrzymałam promesę wizowa B1/B2. We wrzesniue mialam rozpoczac nauke w szkole wiec mialam 'zobowiazania' trzymajace mnie w kraju. Bilet powrotny kupiony (pobyt 3 tyg) a jednak skonczylo sie na cofnieciu. Zastanwiam sie czy moja promesa zostala anulowana skoro niczego nie podpisalam, w paszporcie nic nie wbito. Chcialabym wziac udzial w programie intership ale po cofnieciu z lotniska boje sie ze mam 'cos' w papierach i nie mam szansa na otrzymanie wizy J-1... 

13 minut temu, mara3 napisał:

............we wrzesniue mialam rozpoczac nauke w szkole wiec mialam 'zobowiazania' trzymajace mnie w kraju. Bilet powrotny kupiony (pobyt 3 tyg) a jednak skonczylo sie na cofnieciu. .....................

a co to dokladnie znaczy "Lekkomyslnie jednak dodalam pewne ogloszenie dotyczace pracy dodatkowej na jednej z polskich stron internetowych w USA"...?

Edited by ilya_

Godzinę temu, mara3 napisał:

Rozumiem, zadne z powyzszych mnie nie dotyczy.. Po programie Au Pair, wrocilam do PL przed uplywem waznosci wizy J-1. Otrzymałam promesę wizowa B1/B2. We wrzesniue mialam rozpoczac nauke w szkole wiec mialam 'zobowiazania' trzymajace mnie w kraju. Bilet powrotny kupiony (pobyt 3 tyg) a jednak skonczylo sie na cofnieciu. Zastanwiam sie czy moja promesa zostala anulowana skoro niczego nie podpisalam, w paszporcie nic nie wbito. Chcialabym wziac udzial w programie intership ale po cofnieciu z lotniska boje sie ze mam 'cos' w papierach i nie mam szansa na otrzymanie wizy J-1... 

Jak składałaś wniosek o B1/B2 to już wypełniałaś w tej wersji, w której trzeba wymieniać profile w mediach społecznościowych oraz aktualne i stare adresy email?

2 minuty temu, motorolnik napisał:

Jak składałaś wniosek o B1/B2 to już wypełniałaś w tej wersji, w której trzeba wymieniać profile w mediach społecznościowych oraz aktualne i stare adresy email?

Nie, wypelnialam jeszcze wniosek w ''starej wersji''. Na lotnisku jednak padlo pytanie odnosnie social media. Musialam podac, na jakich portalach spolecznosciowych posiadam konto. 

Teraz, mara3 napisał:

Nie, wypelnialam jeszcze wniosek w ''starej wersji''. Na lotnisku jednak padlo pytanie odnosnie social media. Musialam podac, na jakich portalach spolecznosciowych posiadam konto. 

Ostare adresy emailowe nie pytano. Jedynie o nr tel, wczesniejsze pobyty w USA, czy odwiedzalam w poprzednich latach Irak, Izrael, cel wizyty, dlugosc pobytu, czym zajmuje sie PL, gdzie zamierzam sie zatrzymac w USA, adres zamieszkania w PL, nazwa uczelni w ktorej mialam rozpoczac nauke

1 godzinę temu, mara3 napisał:

Czy ktoś z Was został cofnięty na lotnisku i otrzymal raport w Konsulacie lub Ambasadzie po powrocie do PL? 

Możesz uzyskać informację w Konsulacie lecz na samej już rozmowie z Konsulem

• Like 1

2 minuty temu, mara3 napisał:

A to ciekawy detal. Abstrahując od tego czy pytali się żeby potwierdzić czy podasz te o których już wiedzieli albo dopiero je sprawdzili po tym jak się nimi podzieliłaś, to czy mogli tam znaleźć jakieś wątki np. o charakterze związanym z zagrożeniem bezpieczeństwa, np. udzielanie się w jakiś grupach radykalnych/esktremistycznych? Jakiś gab, 4chan, 8chan, 8kun, Iron March i te rzeczy?