Skocz do zawartości

Czy mogę wypełnić i130 razem z i485 w kategorii F2A


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Pewnie wiele weteranów forum mnie kojarzy :) 3 lata temu wylosowałem zieloną kartę!

Moja narzeczona jest na wizie B1/B2, wjechała 25 września do USA, chcemy wziąć ślub bo F2A jest current co się nie zdarzało w przeszłości, chcemy się upewnić, że nie musimy czekać dopóki i130 będzie approved, żeby wysyłać i485. Skontaktowałem się z kilkoma adwokatami imigracyjnymi i 9 odpowiedziało, że jasne jak najbardziej weźmie naszą sprawę i to ogarniemy, ale jedna prawniczka mi odpisała, że najpierw trzeba czekać aż i130 będzie approved a to trwa ileś lat blah blah blah, wiem, że tak było, tak było do tej pory bo numer w biuletynie był na 2.5 roku do tyłu, teraz jest current, dlatego chcę się upewnić, że jak weźmiemy ślub wyślemy dokumenty do USCIS nagle nie okaże się, że jednak muszę czekać 2.5 roku a ona musi wyjechać z kraju jak się jej wiza skończy.

Z góry wielkie dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przyczytaj topic

Tam @marwin opisuje listę dokumentów, którą wysyłał jak starał się o GC dla swojej żony - bardzo przydatne. Na tej liście jest zarówno I130 jak i i485. Tak więc wysłał to razem.

Też w tym samym wątku znajdziesz poradę, aby ze ślubem czekać 90 dni od daty wjazdu na wizie B1/B2 co w twoim przypadku byłoby w okolicach Świąt. Wcześniejszy ślub niż 90 dni po 25 września może być potraktowany jako visa fraud co bardzo skomplikowałoby proces.

Powodzenia i Gratulacje na Nowej Drodze Życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...