Skocz do zawartości

Składanie papierów o obywatelstwo jaki wniosek dla corki?


KasiaHania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałam złożyć wniosek o obywatelstwo pytają tam o dzieci....I nie wiem czy mam moje wszystkie dzieci wpisać? Moja pierwsza córka jest Polka Ale troje pozostałych to obywatele USA. Nie mogę znaleźć wątku o dokumentach dla córki jeżeli chce aby ona również została obywatelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KasiaHania napisał:

Witam, 

Chciałam złożyć wniosek o obywatelstwo pytają tam o dzieci....I nie wiem czy mam moje wszystkie dzieci wpisać? Moja pierwsza córka jest Polka Ale troje pozostałych to obywatele USA. Nie mogę znaleźć wątku o dokumentach dla córki jeżeli chce aby ona również została obywatelka.

Wpisać musisz wszystkie - pytają o dzieci, nie o dzieci - obywateli.

Córka polka zostanie obywatelka automatycznie w momencie jak Ty je otrzymasz - jeżeli ma mniej niż 18 lat (o ile dobrze pamiętam). Składasz wniosek o paszport dla niej jak już złożysz przysięgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie obywatelką USA pod warunkiem, że ma obecnie zieloną kartę i że mieszka na terenie USA i OP jest legalnym opiekunem (tak bym też założył ale dla rozwiania wątpliwości).

Jeśli córka-Polka mieszka poza USA nadal ma szanse uzyskać obywatelstwo ale kryteria są bardziej złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...