Skocz do zawartości

Wysyłka wina do Polski


solkrallis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam nietypowy problem. Chciałbym kupić Carlo Rossi watermelon sangria. Niestety nie mogę namierzyć żadnego sklepu, który wysyła paczki do Europy. Może ktoś leci do Polski i zabrałby że sobą butelkę albo dwie? Ewentualnie można wycenić paczkę i wtedy podejmę decyzję. Za fatygę na pewno coś dam :)

Temat na serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wino które kosztuje max. 5 USD za butelkę (czyli 19 PLN) chcesz wysłać do Polski ? Przesyłka będzie pewnie droższa niż ta ambrozja w butelkach. W Polsce nie brakuje już żadnych alkoholi. No chyba, że akurat tego wyśmienitego gatunku wina rodem ze słonecznej Kalifornii. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać z tą dygresją. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że koszt wysyłki jest dość spory, ale też jestem w stanie rozważyć każdą ideę. 

Najbardziej skłaniałbym się ku opcji tego, że ktoś wraca do Polski, weźmie w bagaż i tyle, a na miejscu się rozliczymy lub z góry zapłacę podejmując ryzyko tego, że ani pieniędzy, ani wina nie zobaczę.

Czasem uśmiech i radość drugiej osoby jest warta zachodu. Jak nie spróbuję, to też sobą nie będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie regulaminy pocztowe i firm kurierskich. Wiele z nich wyklucza przyjecie do wysylki  jakichkolwiek plynow a alkoholi absolutnie nie wezmą. Nie sądzę żeby ktoś wziął dwie butelki wina do bagażu rejestrowanego żeby stracić 5 kg limitu wagi walizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz znaleźć sklep online, w którym można to wino kupić i wysłać na adres w USA. Są firmy, które takie paczki odbiorą i przekierują do PL.

Zobacz np. tu: http://www.taniestany.com

Za niewielką opłatą wszystko załatwią, a w regulaminie twierdzą, że alkohol też wyślą, o ile ilość nie przekracza tej zdefiniowanej przez prawo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andyopole napisał:

Przeczytaj sobie regulaminy pocztowe i firm kurierskich. Wiele z nich wyklucza przyjecie do wysylki  jakichkolwiek plynow a alkoholi absolutnie nie wezmą. Nie sądzę żeby ktoś wziął dwie butelki wina do bagażu rejestrowanego żeby stracić 5 kg limitu wagi walizki.

Moja prośba nie ma na celu zmuszać kogoś do przewiezienia wina rezygnując ze swoich cennych kilogramów. Nierzadko zdarza się, że ludzie nie wykorzystują limitu. 

 

12 godzin temu, mola napisał:

Możesz znaleźć sklep online, w którym można to wino kupić i wysłać na adres w USA. Są firmy, które takie paczki odbiorą i przekierują do PL.

Zobacz np. tu: http://www.taniestany.com

Za niewielką opłatą wszystko załatwią, a w regulaminie twierdzą, że alkohol też wyślą, o ile ilość nie przekracza tej zdefiniowanej przez prawo. 

 

Dziękuję, zagłębię się w ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miesiac wysyłam 4 półlitrowe butelki alkoholu do Polski przez polonezparcelservice.com 

W CT jest pełno polskich agencji, które wysyłaja i właśnie w jednej z takich agencji powiedziano mi, że 4 takie butelki “przeleca” bez problemu.

Zawsze wysyłam droga lotnicza, leca 7 dni i nigdy nie miałam problemu.

Raz tylko z tych 4 dwie zbiły się w transporcie ale pozostałe 2 zostały przepakowane i wraz z korkami z tych zbitych dostarczone do nadawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2020 o 09:23, KasiulkaMisiulka napisał:

Co miesiac wysyłam 4 półlitrowe butelki alkoholu do Polski przez polonezparcelservice.com 

W CT jest pełno polskich agencji, które wysyłaja i właśnie w jednej z takich agencji powiedziano mi, że 4 takie butelki “przeleca” bez problemu.

Zawsze wysyłam droga lotnicza, leca 7 dni i nigdy nie miałam problemu.

Raz tylko z tych 4 dwie zbiły się w transporcie ale pozostałe 2 zostały przepakowane i wraz z korkami z tych zbitych dostarczone do nadawcy.

 

Bardzo dziękuję! Myślałem, że już po ptakach, a tu kolejna propozycja. Już zabieram się za lekturę. Masz doświadczenie, możesz powiedzieć mniej więcej jakiej wielkości są paczki 2/4 win i ile ważą? Chciałbym oszacować koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, andyopole napisał:

Tak trudno zwazyc butelke wina? :D

Przede wszystkim nie wiem jak te wina są pakowane. W jakie kartony, ile powietrza/styropianu/folii bąblekowych jest napchane do środka. Innymi słowy, nie znam gabarytu, który też jest ważny. Poza tym, nie - nie ma problemu ze zważeniem butelki. 

Napotkałem jednak inny problem. Jak kupic alkohol online pod adres w New Jersey ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...