Skocz do zawartości

Ubezpieczenie medyczne po przyjeździe do US


agfuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Powoli szykuję się do wyjazdu na  stałe do USA. Pozostało kilka spraw do załatwienia, w tym jedna z tych najważniejszych: ubezpieczenie medyczne.
Nie wiem, czy dobrze interpretuję deklarację podpisaną przez Trumpa apropo ubezpieczenia. Czy to konsulowi, jeszcze w Polsce, trzeba udowodnić, że mam już ubezpieczenie, lub że stać mnie na opłacenie kosztów medycznych? Ja wizytę w ambasadzie miałam jeszcze we wrześniu, wtedy też otrzymałam wklejkę w paszporcie. Czy sytuacja podczas przekraczania granicy w moim przypadku pozostaje bez zmian, czyli tylko przekazuję oficerowi kopertę z dokumentami z ambasady? I nie ma tutaj rozmowy o żadnym ubezpieczeniu? 

Mam również pytanie do tych, którzy przybyli do USA na tej samej zasadzie co ja, czyli green card przez CR1. Czy możecie polecić gdzie się ubezpieczyć na sam początek, jeszcze bez pracy i liczenia na wsparcie pracodawcy w tej kwestii? Może jakieś ubezpieczenie możecie polecić, ewentualnie - odradzić?;) Co się u Was sprawdziło, a co nie? Gdzie skierować pierwsze kroki w US w tej kwestii? Czy można ubezpieczyć się gdzieś będąc jeszcze w Polsce (albo i nawet w polskim oddziale jakiejś firmy)? Dużo pytań, ale też sprawa dla mnie bardzo istotna. Wszelkie sugestie dla świeżo upieczonego imigranta bardzo potrzebne! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrysiaK napisał:

Probowalas poczytac o planach tam oferowanych ? Bo sugerowanie ich komukolwiek to chyba najgorsza porada odnosnie ubezpieczenia zaraz po tym zeby ubezpieczenia nie posiadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 19:46, kzielu napisał:

healthcare.gov (czyli marketplace) to na oko najlepsza opcja (nie znaczy ze dobra).

Zgadzam się. Po przyjeździe, ponieważ dopiero co się przeprowadziliście, będziecie mieli możliwość skorzystania z tej opcji. Normalnie tzw. open enrollment (czyli możliwość zapisania się do tego ubezpieczenia) jest do 15 grudnia każdego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, karolamo napisał:

Zgadzam się. Po przyjeździe, ponieważ dopiero co się przeprowadziliście, będziecie mieli możliwość skorzystania z tej opcji. Normalnie tzw. open enrollment (czyli możliwość zapisania się do tego ubezpieczenia) jest do 15 grudnia każdego roku.

Dziękuję pięknie za wszystkie informacje i pomoc. A czy orientujecie się może w kwestii tego, co podpisał Trump w październiku czy tam listopadzie - że trzeba udowodnić, że będzie nas stać na ubezpieczenie po przyjeździe? Czy to dotyczy również tych osób, ktore wklejkę w paszportcie otrzymały już wcześniej - jak ja?:) Czy  to dotyczy tylko etapu rozmowy w ambasadzie (tak ja to rozumiem)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...