Skocz do zawartości

Bilety z bagażem nadawanym


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, kzielu napisał:

Delta.com na przykład...

np SAS, ja kupuje bilety na całą podróż u jednego przewoźnika. U którego to już zupełnie inny temat do dyskusji. 

Kupuje całość tak wiem drożej, ale nie muszę się potem kotłować jak się coś opóźni, zmieni  bujać z walizami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Średnio - najtańsza taryfa na transatlantyckich to Economy saver  - carry on only.

 

Masz rację, musieliśmy zajrzeć na Expedię przed wspomnianą "dobrą zmianą" albo coś podobnego ;) W sumie dobrze, mąż teraz będzie skłonny odpuścić LOT :D

W zasadzie tak czy owak podróżujemy wyłącznie z carry-on, więc nie ma zbytniej różnicy, ale ja LOTu nie cierpię. Słyszałam że dużo się zmieniło i w zasadzie nie różnią się teraz zbytnio od innych przewoźników, ale ja mam złe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jackie napisał:

 

Masz rację, musieliśmy zajrzeć na Expedię przed wspomnianą "dobrą zmianą" albo coś podobnego ;) W sumie dobrze, mąż teraz będzie skłonny odpuścić LOT :D

W zasadzie tak czy owak podróżujemy wyłącznie z carry-on, więc nie ma zbytniej różnicy, ale ja LOTu nie cierpię. Słyszałam że dużo się zmieniło i w zasadzie nie różnią się teraz zbytnio od innych przewoźników, ale ja mam złe wspomnienia.

Ja ostatnio lecialem dwa lata temu, ORD-WAW-ORD z mniej niz 24h pobytem w WAW, na 787. Moim zdaniem produkt wyraznie gorszy niz inni przewoznicy na trasach do Europy. Polecialem tylko dlatego ze musialem, wracac do LO nie zamierzam. (Byl jak zwykle opozniony a ich flota w tej chwili to mieszanka roznorakich samolotow na wet lease po porazce Rolls Royce'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kzielu napisał:

Ja ostatnio lecialem dwa lata temu, ORD-WAW-ORD z mniej niz 24h pobytem w WAW, na 787. Moim zdaniem produkt wyraznie gorszy niz inni przewoznicy na trasach do Europy. Polecialem tylko dlatego ze musialem, wracac do LO nie zamierzam. (Byl jak zwykle opozniony a ich flota w tej chwili to mieszanka roznorakich samolotow na wet lease po porazce Rolls Royce'a)

LOTowskie opóźnienia to tragedia. Jak masz przesiadke w USA to się podróż sypie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i dyskusję. Czyli pozostały bezpośrednie strony linii lotniczych. Ja tez niestety zauważyłam że ceny wzrosły i jeszcze zabrano bagaż. Lotem nie leciałam i mam nadzieję ze nie będą chyba że będą o wiele tańsze. Wiecie może czy na stronach lini ( luthansa, swiss, united) mozna płacić kartą debetową/ przelewem /payyou ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, aureo napisał:

Dzięki za odpowiedź i dyskusję. Czyli pozostały bezpośrednie strony linii lotniczych. Ja tez niestety zauważyłam że ceny wzrosły i jeszcze zabrano bagaż. Lotem nie leciałam i mam nadzieję ze nie będą chyba że będą o wiele tańsze. Wiecie może czy na stronach lini ( luthansa, swiss, united) mozna płacić kartą debetową/ przelewem /payyou ?

Zawsze placilem CC wiec nie wiem ale chyba tak. Gdy mieszkalem w UK nie mialem kredytowki i placilem zawsze debetowa. Pamietaj ze placac CC masz dodatkowe korzysci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andyopole napisał:

Zawsze placilem CC wiec nie wiem ale chyba tak. Gdy mieszkalem w UK nie mialem kredytowki i placilem zawsze debetowa. Pamietaj ze placac CC masz dodatkowe korzysci...

Poza USA karty kredytowe dzis niewiele daja, chyba, ze ktos ma szczescie byc w promocyjnym okresie gdzie "zarobi" dodatkowej punkty czy cos, jesli to jest dla kogos cos w ogole warte. Ale po tej stronie oceanu to naprawde rzadkosc.

"Card fee" zawsze bylo w praktyce dodatkiem do ceny biletu, i dopiero jak "Unia" sie za to kilka lat temu wziela, przewoznicy zostali zmuszeni do oferowania co najmniej jednej opcji platnosci bez dodatkowej doplaty, i ta jedyna opcja jest najczesciej wlasnie debit card payment, a to z uwagi, ze wiekszosc kupujacych "leci" - doslownie i w przenosni - na kredycie, zatem oferujac darmowe oplaty karta debetowa, linii lotnicze minimalizowaly straty.

Zatem @aureo , nie tylko mozna,  ale i trzeba. Z Polski to bedzie oszczednosc rzedu kilkudziesieciu zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z  Trentami sobie nie poradzili , stoją chyba dwa 787 na Okęciu bez silników cały czas...

A ANA (All Nippon) właśnie zamówiło kolejne 787 tym razem z drugą opcja silnikowa - do czego dołożyłem trochę ręki :)

LOT poza brakiem punktualności to porażka że względu na mikroskopijna flotę i siatkę - coś idzie nie tak to lecisz za półtora dnia a nie za parę godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lestat napisał:

Zależy co masz na myśli przez "na razie". Na wyloty od 1 kwietnia najtańsza taryfa - tylko bagaż podręczny.

 

Prawdopodobnie tak jak ja sprawdził ceny parę tygodni temu, przed wprowadzeniem tych najtańszych taryf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...