Jump to content
Sign in to follow this  
maja_

Wiza turystyczna w perspektywie wyroku lub umorzenia postępowania

Recommended Posts

Witam,

mam nietypowe pytanie wybiegające nieco w przyszłość ale niestety nawet niektórzy prawnicy nie potrafią mi tu doradzić więc szukam odpowiedzi wśród tych, którzy są bliżej tematu wiz do USA.

Zamierzam w przyszłym roku wybrać się do USA. Byłam już dwukrotnie ale moja wiza wygasła, a sytuacja nieco się zmieniła.

Otóż mam sprawę w sądzie: sprawa karna, zagrożona wyrokiem kary grzywny. Zastanawiam się czy w perspektywie  starania się o wizę lepszym wyjściem jest: 1. mieć wyrok z orzeczoną karą ( i być skazanym), i za rok "czystą" kartę bez wpisu do KRK  czy 2. mieć wpis o warunkowym umorzeniu: (wówczas nie jest się skazanym) ale jest się na warunkowym 2-3 lata , więc wpis w papierach widnieje dłużej choć to wciąż nie skazanie.  Nie jest to przestępstwo wykluczające z automatu możliwość ubiegania się o wizę. Wiem jak wygląda procedura przejścia przez wnioski itd, i że nic mi nie zagwarantuje przy którejkolwiek opcji uzyskania wizy, ale może ktoś tu coś nakreśli z praktycznego punktu widzenia. Wiem, że sprawa nie jest łatwa, ale może ktoś kto ma wiedzę nt podejścia konsulatu do takich spraw,  coś poradzi albo zasugeruje.

Edited by maja_

Rob wizę teraz! Zanim zapadnie wyrok z czystym sumieniem zaznaczysz ze jesteś niekarana. Potem już nikt nie pyta.

• Upvote 1

Hmm.. no tak :)

Tyle, że uzyskanie wizy to jedno a jeszcze na granicy trzeba przejść rozmowę ze strażnikiem, który decyduje o wpuszczeniu, a oni mają wgląd w różne bazy tak przypuszczam ( w spisie policyjnym w PL  człowiek tkwi 10 lat).

1 godzinę temu, maja_ napisał:

Hmm.. no tak :)

Tyle, że uzyskanie wizy to jedno a jeszcze na granicy trzeba przejść rozmowę ze strażnikiem, który decyduje o wpuszczeniu, a oni mają wgląd w różne bazy tak przypuszczam ( w spisie policyjnym w PL  człowiek tkwi 10 lat).

Po pierwsze primo, do zadnych takich danych ludzie na lotnisku dostępu nie mają a jeśli nawet to w momencie wyrabiania ESTA byłaś niekarana.

Po drugie primo zrób teraz ESTA i po zawodach, jest ważna dwa lata.

Po trzecie primo, zatarty wyrok w Polsce i tak jest w papierach do których mają dostęp Ci co mają.