Skocz do zawartości

Ruch bezwizowy a ważna wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czytałam że mając ważną wizę turystyczną, mogę na niej podróżować.
Czy jednak osoby z esta nie mają łatwiej? Czy czas oczekiwania na lotnisku jest krótszy?

Z tego co pamiętam na lotnisku w Chicago były jakby dwie drogi, dla osob z wiza i dla tych bez, czy wtedy mając pozwolenie esta nie musimy robic skanów paszportow i stać w tej wielkiej kolecje do rozmowy, czy mimo wszystko wygląda to tak samo i nie opłaca się płacić dodatkowych 14$.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, AsiaB said:

Cześć, czytałam że mając ważną wizę turystyczną, mogę na niej podróżować.
Czy jednak osoby z esta nie mają łatwiej? Czy czas oczekiwania na lotnisku jest krótszy?

Z tego co pamiętam na lotnisku w Chicago były jakby dwie drogi, dla osob z wiza i dla tych bez, czy wtedy mając pozwolenie esta nie musimy robic skanów paszportow i stać w tej wielkiej kolecje do rozmowy, czy mimo wszystko wygląda to tak samo i nie opłaca się płacić dodatkowych 14$.

Na ORD w tej chwili jest jedna kolejka dla ESTA/B/LPR/USC. Idzie sie i skanuje wszystko w e-kioskach. Jak masz wize, to nie ma sensu robic ESTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AsiaB napisał:

Cześć, czytałam że mając ważną wizę turystyczną, mogę na niej podróżować.
Czy jednak osoby z esta nie mają łatwiej? Czy czas oczekiwania na lotnisku jest krótszy?

Z tego co pamiętam na lotnisku w Chicago były jakby dwie drogi, dla osob z wiza i dla tych bez, czy wtedy mając pozwolenie esta nie musimy robic skanów paszportow i stać w tej wielkiej kolecje do rozmowy, czy mimo wszystko wygląda to tak samo i nie opłaca się płacić dodatkowych 14$.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ktoś chyba pisał w innym watku, ze aplikacja o ESTA zostanie odrzucona jeśli ma się wazną wizę turystyczną. A co do tego jak się wszystko odbywa po przylocie i kto idzie gdzie, to wszystko zalezy. Od miejsca lądowania, od dnia, od pory dnia, od liczby oczekujących, od tego kto jest za zmianie i jak kieruje ludzmi... Czasem czekałem 2 godziny, czasem czekałem 2 minuty bo samolot był pełen obywateli i ESTA people, a na 4 turystów z z B2 w samolocie mieliśmy jednego urzędnika który nas natychmiast obsłuzył... Zadną miarą nie sugerowałbym się tym przy wyborze sposobu w jaki się chce do USA turystycznie wjechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...