Jump to content
SanFrancisco

J-1 a 2 years home country residency

Recommended Posts

Jestem obecnie na rocznym internship w IT. Po jego zakonczeniu powinienem wrocic do Polski na 2 lata. 

1) Czy jest jakakolwiek szansa, zeby przedluzyc ten pobyt? Wiza turystyczna np.?

2) Czy po powrocie do Polski moge normalnie przyjezdzac na programie ruchu bezwizowego w celach turystycznych?

3) Czy z wiza H lub L koniecznie musze czekac 2 lata?

To teraz juz nic nie rozumiem. Mam trainee. Jestesmy w "Countries Removed from 2009 J-1 Skills List", na wizie mam "is not subject to section 212 E, two year rule does not apply", ale podpisywalem cos od sponsora, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze przez 2 lata nie otrzymam innej wizy i musze byc w Polsce. Moj poprzednik, ktory mial internship, chce tu wrocic i zalatwia to z prawnikiem, czeka te 2 lata...

2 godziny temu, SanFrancisco napisał:

To teraz juz nic nie rozumiem. Mam trainee. Jestesmy w "Countries Removed from 2009 J-1 Skills List", na wizie mam "is not subject to section 212 E, two year rule does not apply", ale podpisywalem cos od sponsora, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze przez 2 lata nie otrzymam innej wizy i musze byc w Polsce. Moj poprzednik, ktory mial internship, chce tu wrocic i zalatwia to z prawnikiem, czeka te 2 lata...

A czy sponsor chce przedluzyc umowe? 

1 godzinę temu, katlia napisał:

A czy sponsor chce przedluzyc umowe? 

Na J1 trainee jest zdaje sie scisle okreslony termin "treningu"

OP - 2 year requirement Ciebie nie dotyczy, masz to dosc jasno na wizie w paszporcie napisane. Co to sponsora to mogla byc jakas standardowa papierologia dla J-1, niemniej jednak z punktu widzenia ambasady nie ma to zadnego znaczenia.