Jump to content

Recommended Posts

15 minut temu, agatenka napisał:

Możesz kupić za okolo $500 na stronie lotu ( w 2 strony) i bez dopłaty zmienia Ci na "czarter" .

OK - zamienią, jak będą wolne miejsca...

Znajoma właśnie poleciała do Polski w taki sposób, ale z LOT-u nie dostała żadnej informacji o takiej możliwości - w sensie, że LOT ją powiadomił. Wcześniej odwołali jej wylot i   dopiera na kilka dni przed wylotem, kiedy napisała już o zwrot pieniędzy za bilet, na stronie przewoźnika po zalogowaniu pokazała się informacja, że może lecieć "czarterem" - ten wylot i tak miała jeszcze przesunięty o kilka dni. Dziękuję za takie traktowanie klienta, mieli wszystkie jej dane kontaktowe.

• Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Próbować będziemy wszystkiego, jak nie wyjdzie to trudno, przynajmniej mąż wie że jest Polakiem  Jakby problem był w drugą stronę, tzn. jaja z polską pułapką paszportową, gwarantuję że sto dowodów na

LOty z Europy nie latają do USA tylko z jednego powodu. Prezydent DT wydał Executive Order o zamknięciu granic. Jak jest on przedstawicielem skrajnego lewactwa i wyrazicielem skrajnie lewackich pogląd

Kupowanie biletow przez posrednikow w swiecie kiedy loty sa odwolywane nagminnie to proszenie sie o klopoty z pozniejszym zwrotem kasy.

Posted Images

19 hours ago, mcpear said:

Okazuje się, że te loty co obecnie latają to latają na zasadzie czarteru, na które LOT dostał zezwolenie od rządu. Nadal obowiązuje zakaz lotów rozkładowych, na czartery przewoźnik może wystąpić o zezwolenie i na takiej zasadzie obecenie funkcjonują połączenia, które można wyśledzić na flightradar. Po 11 sierpnia ma wejść rozporządzenie, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia wszelkie loty do iluś krajów świata (w tym do USA) zostaną z Polski zakazane i nie będzie wyjątku dla czarterów. Może to oznaczać, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia nie będą latać nawet te szczątkowe połączenie pomiędzy USA i Polską.

Akurat mam lot 12 sierpnia z Chicago do Warszawy, co za pech...

Witam

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA. Dwa czy jest dalej kwarantanna po powrocie do USA i trzy jakie dokumenty w zwiazku z tym mam zabrac ze soba. czy wystarczy akt malzenstwa.

Dziekuje

1 minutę temu, ROB7 napisał:

Witam

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA. Dwa czy jest dalej kwarantanna po powrocie do USA i trzy jakie dokumenty w zwiazku z tym mam zabrac ze soba. czy wystarczy akt malzenstwa.

Dziekuje

Nie wiem jak odnośnie żony. Natomiast jeśli leci się np. lotem przesiadkowym przez Niemcy to wtedy traktują to jako lot z Niemiec do Polski i wtedy kwarantanna nie obowiązuje (chyba że coś zmienią) - takie info z infolinii Lufthansy uzyskałam.

21 minut temu, ROB7 napisał:

Moze ktos z Was sie orientuje, mam pare spraw do zalatwienia w Polsce, jestem dual citizen posiadam wazny Polski paszport, czy w zwiazku z tym ze mna moze leciec moja zona ktora jest obywatelelm USA.

Mam dokładnie ten sam problem. Mój mąż jako małżonek obywatelki Polski musi zostać wpuszczony, ale jako dowód małżeństwa mamy tylko amerykański akt małżeństwa. Wolimy nie ryzykować i polecimy dopiero jak umiejscowimy akt małżeństwa w Polsce. Na amerykańskim akcie małżeństwa nie ma nawet naszych dat urodzenia :( 

24 minutes ago, ruthli said:

Nie wiem jak odnośnie żony. Natomiast jeśli leci się np. lotem przesiadkowym przez Niemcy to wtedy traktują to jako lot z Niemiec do Polski i wtedy kwarantanna nie obowiązuje (chyba że coś zmienią) - takie info z infolinii Lufthansy uzyskałam.

Tak wlasnie mam zamiar zrobic, jak to sie mowi dmuchac na zimne

5 minutes ago, Jackie said:

Mam dokładnie ten sam problem. Mój mąż jako małżonek obywatelki Polski musi zostać wpuszczony, ale jako dowód małżeństwa mamy tylko amerykański akt małżeństwa. Wolimy nie ryzykować i polecimy dopiero jak umiejscowimy akt małżeństwa w Polsce. Na amerykańskim akcie małżeństwa nie ma nawet naszych dat urodzenia :( 

Kurcze nie pamietam czy to tytaj czy gdzies indziej ktos wkleil link do Polskiej strony kto moze wleciec do Polski, bylo tam wyraznie ze zona/maz obywatela Polski, wiec jesli spelniasz wymogi to nie bardzo rozumiem obaw.

11 minutes ago, ROB7 said:

Kurcze nie pamietam czy to tytaj czy gdzies indziej ktos wkleil link do Polskiej strony kto moze wleciec do Polski, bylo tam wyraznie ze zona/maz obywatela Polski, wiec jesli spelniasz wymogi to nie bardzo rozumiem obaw.

Dokładnie.  Małżonka/Małżonek obywatela PL moze wleciec do Polski. W tym wypadku ban ich nie obowiazuje.