Jump to content

Recommended Posts

6 godzin temu, ilon napisał:

Mojej sasiadki rodzice przylecieli w marcu z Filipin na kilka tygodni. Dalej sa tutaj, loty nonstop odwolane. Jak ostatnio z nia gadalam to mowila, ze mieli miec kolejny lot w srode. Ciekawe czy wyleca.

babcia przyleciala pod koniec stycznia a miala wracac zaraz po Wielkanocy... No I jakos "zlecialo"....

13 godzin temu, ilon napisał:

Mojej sasiadki rodzice przylecieli w marcu z Filipin na kilka tygodni. Dalej sa tutaj, loty nonstop odwolane. Jak ostatnio z nia gadalam to mowila, ze mieli miec kolejny lot w srode. Ciekawe czy wyleca.

Filipińczycy  to jedyni J1 ( poza Ekwadorem) którzy dotarli w nasze strony. Udalo im sie przylecieć przed Majowym zamknięciem lotniska. Farciarze ;)  

Ja czekam na moja teściowa i sie doczekac nie moge... Mam nadzieję ze ban na turystów szybko zniosą bo by nam sie niesamowicie przydala. 

18 hours ago, mcpear said:

EU ogłosiła: https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-9208-2020-INIT/en/pdf

O ile czytam literalnie to rezydenci USA nie będą wpuszczani do EU (o ile nie są essential). Ciekawe czy i jak będą to egzekwować w stosunku do obywateli UE, którzy są rezydentami (posiadają GC) USA? Jeśli się nie mylę to stoi w sprzeczności z konstytucją wielu krajów UE (o ile nie wszystkich), które mówią, że kraj nie może zabronić obywatelowi (niezależnie od żadnych innych czynników - w tym też adresu rezydencji) przybycia na swoje terytorium. Więc albo uchwała UE jest mega nieprecyzyjna, albo stoi w sprzeczności z prawami narodowymi. Obstawiam to pierwsze, czyli myslę, że obywatele UE będący rezydentami USA będą w stanie wrócić do UE. Jakby to drugie było prawdą to w sumie może wybuchnąć niezła afera i wzbudzi to niezłe dyskusje o ograniczaniu praw państw narodowych (w tym przypadku zgłaszane obiekcje pewnie byłyby legalnie jak najbardziej uzasadnione).

Co to może oznaczać? Kolejne ogranicznie już i tak rachitycznej siatki lotów przez Atlantyk. Jedyną kategorią potencjalnych klientów lotów transatlantyckich stają się LPR będący obywatelami UE (nie liczę essentials i exceptions). To nie wróci szybko do normy - Australia przedłużyła International Travel Ban do minimum July 2021. To zaraz może się okazać światową normą.

Zastanawiam sie czy ban obowiazuje tez Amerykanskich malzonkow obywateli EU. :huh: W koncu Amerykanie w swoim zakazie uwzględnili wyjątek dla malzonkow i dzieci obywateli. 

5 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Zastanawiam sie czy ban obowiazuje tez Amerykanskich malzonkow obywateli EU

Coś wspominają w tym dokumencie...

"Where temporary travel restrictions continue to apply to a third country,the following categories of persons should be exempted from the travel restriction, independent of the purpose of travel:(a)Union citizens within the meaning of Article 20(1) TFEU and third-country nationals who, under agreements between the Union and its Member States, on the one hand, and those third countries, on the other hand, enjoy rights of free movement equivalent to those of Union citizens, as well as their respective family members"

• Thanks 1

17 godzin temu, agatenka napisał:

Ja czekam na moja teściowa i sie doczekac nie moge... Mam nadzieję ze ban na turystów szybko zniosą bo by nam sie niesamowicie przydala. 

Agatka, poki co to chyba do konca roku jest ban. Ja przyjade posiedziec i potulic sie z Olikiem :D

Edited by ilon

8 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Zastanawiam sie czy ban obowiazuje tez Amerykanskich malzonkow obywateli EU. :huh: W koncu Amerykanie w swoim zakazie uwzględnili wyjątek dla malzonkow i dzieci obywateli. 

Szkoda ze nie uwzględnili rodziców pełnoletnich obywateli  :rolleyes:

Od dzisiaj nie, chodź nie wiem czy w każdym państwie. Przynajmniej tak jest w niemczech 

106128027_3516953065001086_6532829759366075632_o.thumb.jpg.92c57d5f34b8d274a727e11951f2c853.jpg

Godzinę temu, ilon napisał:

Agatka, poki co to chyba do konca roku jest ban. Ja przyjade posiedziec i potulic sie z Olikiem :D

Nie załamuj mnie! Słyszałam plotki ze do 1 września ale nic oficjalnego nie czytalam. Drażni mnie to  ze np Turcy mogą przyjeżdżać bez problemu , a dla Schengen dalej ban.  No ale na to nic nie poradzimy. 

Zapraszam nawet codziennie! Wyżywie i  dam dach nad głową za kilka minut "spokoju" ;) !  Sophie daje w gratisie !

Jak sie nic nie zmieni to w sierpniu odwołuje prace i lece ( albo plyne nawet wplaw) do PL!  Bo inaczej oszaleje...

• Upvote 1

Dnia 1.07.2020 o 23:10, agatenka napisał:

Szkoda ze nie uwzględnili rodziców pełnoletnich obywateli  :rolleyes:

Od dzisiaj nie, chodź nie wiem czy w każdym państwie. Przynajmniej tak jest w niemczech 

106128027_3516953065001086_6532829759366075632_o.thumb.jpg.92c57d5f34b8d274a727e11951f2c853.jpg

Nie załamuj mnie! Słyszałam plotki ze do 1 września ale nic oficjalnego nie czytalam. Drażni mnie to  ze np Turcy mogą przyjeżdżać bez problemu , a dla Schengen dalej ban.  No ale na to nic nie poradzimy. 

Zapraszam nawet codziennie! Wyżywie i  dam dach nad głową za kilka minut "spokoju" ;) !  Sophie daje w gratisie !

Jak sie nic nie zmieni to w sierpniu odwołuje prace i lece ( albo plyne nawet wplaw) do PL!  Bo inaczej oszaleje...

Dzisiaj sprawdzałem, nawet Queen Mary 2 nie pływa.

11 godzin temu, Joanna30 napisał:

Póki co do końca roku jest ban.

Ja slyszalam plotke do 1 wrzesnia, potem wlasnie do konca roku. Jest gdzies jakies oficjalne info?