Jump to content
qbacki

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

105 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

• Tak
      16
    • Nie
      89

Recommended Posts

7 godzin temu, mort napisał:

Czwarty rok z rzędu NOT BEEN SELECTED. Czterdziestka stuknęła w zeszłym roku i zastanawiam się czy jest sens się już tam pchać.

Nic się nie martw. Prawie do końca 2021 roku jeszcze mogą dolosować, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy i po wrześniu tego roku sprawdzaj raz na miesiąc jeszcze raz. A tak po za tym, w międzyczasie będzie jeszcze kolejna szansa, dokładnie za 5 miesięcy.

Edited by whysoserious3
  • Like 1

22 minuty temu, mcpear napisał:

Masz rację. W takim przypadku jest konieczna kancelaria podatkowa. Masz słuszne podejście.

Aczkolwiek liczba kancelarii podatkowych, która jednocześnie zna się na prawie podatkowym niemieckim, amerykańskim i polskim wcale tak dużo nie ma. Co powoduje, że ceny tych usług mogą być nie małe. Może podatków nie zapłacisz większych ale opłata za rozliczenie podatków może wzrosnąć wielokrotnie

Unikanie podwójnego opodatkowania oznacza w praktyce, że pewne podatki opłacone w jakimś państwie do jakiejś wysokości mogą być potraktowane w drugim jako kredyt. To są skomplikowane  umowy. To nie jest tak, że powiesz w USA, że od tego dochodu zapłaciłeś w Niemczech i "Wam" się nic nie należy, a od tego w Polsce i "Wam" się nic nie należy. Pogadaj z tą kancelarią co teraz z niej korzystasz czy znają się na prawie podatkowym USA i czy będą Ciebie  dalej rozliczać. To warto zrobić zanim się stanie amerykańskim rezydentem, bo od tego dnia jak pewnie już słyszałeś zgłaszasz do USA wszystkie dochody z całego świata

Dokładnie, tak jak piszesz. Wszystko sprawdzę. Najgorzej będzie w pierwszym roku, gdyż wystąpi dochód mieszany z trzech państw , później tylko dochód polski i amerykański. ( Dochód polski występuje u mnie każdego roku nawet gdy będę w Ameryce). W następnych latach będzie trzeba zgłaszać w niemieckim Finanzamt "zerówkę" o braku przychodu w RFN. OMG, ktoś to gdzieś mi w końcu ogarnie. 

Czy świat nie mógłby być prostrzy :)

Mam pytanie,

wygralem zielona karte, jestem singlem z dwojka dzieci, chcem leciec sam a dzieci zostana w polsce. Jakie kroki musze podjac aby dzieci nie zglaszac do dalszego procesu wizowego? 

Pozdrawiam

4 minutes ago, MartinThailand said:

Mam pytanie,

wygralem zielona karte, jestem singlem z dwojka dzieci, chcem leciec sam a dzieci zostana w polsce. Jakie kroki musze podjac aby dzieci nie zglaszac do dalszego procesu wizowego? 

Pozdrawiam

Z punktu widzenia imigracyjnego wystarczy, ze nie wypelnisz ich formularzy DS-260, a w swoim zaznaczysz ze nie emigruja z Toba (sa 2 pytania na ten temat).

20 minut temu, Pawex1972 napisał:

Czy świat nie mógłby być prostrzy

Podatki, to jeden z dwóch pewników na tym świecie... 

• Like 1

17 minut temu, PiciuK napisał:

Tak, tak - śmierć i podatki. :)

To forma współczesnego feudalizmu. Zamiast odrabiania pańszczyzny w polu, to każdy płaci kasiorę. 

Wszelkie dyskusje związane z "wylosowałem GC, co dalej?" prosimy prowadzić tu: 

• Like 1

15 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Mam taki sam dylemat. Możesz polecić jakieś biuro podatkowe ( doradcę podatkowego od prawa podatkowego <amerykańskiego>) tutaj w Polsce? Interesuje mnie też kwestia posiadanych obywatelstw. Czy można mieć 3 jednocześnie? Polskie, niemieckie i amerykańskie. Czy też trzeba będzie zrzec się jednego? Ktoś coś wie w tej materii? 

@Pawex1972 z tego, co widzę, rezydujesz aktualnie w Stuttgarcie. Może warto poszukać jakiegoś speca od podatków tutaj? W końcu w okolicy jest baza amerykańska, więc i specjaliści od podatków, przynajmniej w kierunku Niemcy/USA  się tu znajdą... Podpytałabym na Facebooku na grupie "Expats in Stuttgart", często pada tam pytanie o doradcę podatkowego, który obsługuje kierunek Niemcy/USA, więc pewnie kogoś ci doradzą.

6 godzin temu, PiciuK napisał:

5 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Tak, tak - śmierć i podatki. :)

To forma współczesnego feudalizmu. Zamiast odrabiania pańszczyzny w polu, to każdy płaci kasiorę. 

Z tymi pewnikami to tak nie do końca. M9ówią, że tylko podatki są pewne, z tym pierwszym niekoniecznie. :D

To tak w ramach żarciku sytuacyjnego. (Kto oglądał "Joe Black" ten powinien skojarzyć ;) )

Dnia 7.06.2020 o 23:57, Iskierka napisał:

Tak jak wspomniałeś - nic nie sprzedawaj, nawet po samej wizycie w ambasadzie. Pokuszę się nawet o stwierdzenie - pojedź do USA na wakacje na kilka tygodni, zobacz czy ten kraj ci się w ogóle podoba.

Masz rację - tak myślałem od początku żeby zrobić - zbyt długo na to pracowałem, żeby teraz wszystko sprzedać za grosze.

Firmę pewnie przebranżowię i zostawię siostrze, żeby na chwilę chociaż mieć jakieś wpływy dopóki tam nie uda mi się czegoś otworzyć (najpierw pewnie się zahaczę w Amerykańskim oddziale firmy w której kiedyś pracowałem w Polsce).

Dnia 7.06.2020 o 23:57, Iskierka napisał:

Od siebie dodam, że jeśli chodzi o sprawy karne z przeszłości - uważam, że tego akurat nie masz co i nie powinieneś ukrywać. Cokolwiek się pojawiło w twoich aktach, a nie uległo przedawnieniu, będzie na zaświadczeniu o niekaralności + będziesz musiał przynieść odpis sprawy tak czy siak.

No już się umówiłem na spotkanie z prawnikiem imigracyjnym w Warszawie, a dokładnie z jego jakimiś asystentkami, ponieważ On siedzi w NJ.

Wszystkie papiery zebrałem ze sprawy i zobaczymy niech mi powie na czym stoję, ponieważ wykreślona jest sprawa z rejestru, ale czytałem na forum innych co polecaliście i piszą, że to wychodzi przy spotkaniu z konsulem. Teoretycznie jest iskierka nadziei, ale wolę się nie nastawiać, żeby się nie rozczarować - wolę być później drugi raz zaskoczony po rozmowie z konsulem jak pierwszy raz po zobaczeniu wyników losowania :)

Dnia 8.06.2020 o 00:03, mcpear napisał:

Wypełnij DS-260, skompletuj dokumenty i czekaj.

Czyli już mogę wypełniać wniosek? A wszystkie dokumenty powinienem mieć przetłumaczone już dziś czy przed rozmową? Muszę nowe zdjęcie zrobić, ponieważ gdzieś czytałem, że musi być świeższe niż 6 miesięcy we wniosku.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i miłe słowa :)

Edited by PHU_MONO