Jump to content
qbacki

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2021 Wylosowany / Nie wylosowany   

105 members have voted

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2021 ?

• Tak
      16
    • Nie
      89

Recommended Posts

5 godzin temu, PHU_MONO napisał:

A co do spotkania w ambasadzie to zamierzam ich chwycić za serce tłumacząc tą moją przeszłość, a przy okazji mówić prawdę co do przyszłości w stanach, ponieważ zamierzam też otworzyć tam firmę kiedyś i dać minimum 2 miejsca pracy - wiem, że to niewiele, ale na dzisiejsze czasy bezrobocia to zawszę coś

Koncepcja słuszna, ale z nadmiernym "chwytaniem za serce" to nie przesadzaj za bardzo. Ne jesteś przecież ogrodnikiem. Twoja rozmowa z urzędnikiem w ambasadzie powinna być przede wszystkim spójna, merytoryczna i konkretna. Co roku losowanych jest około 50 tys. "green card" i w co najmniej kilku tysiącach przypadków aplikanci pewnie mieli wcześniej jakiś konflikt  z prawem. Dlatego tez chcą czasem po prostu rozpocząć nowe życie ("nowe otwarcie") w zupełnie innym miejscu na świecie. Pracownicy ambasady (podobnie jak urzędnicy imigracyjni na lotniskach w USA - decydujący czy wbić w paszport wizę turystyczną czy odesłać z powrotem) o tym wiedzą i co roku wysłuchują tysiące takich historii. I są dobrze przeszkoleni jeśli chodzi o różne myki.  Jeden krzywy ruch i 'kaniec filma". Podczas rozmowy w ambasadzie staraj się również utwierdzić ich w przekonaniu, że twój zakres działalności, twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie zawodowe wyniesione z Polski mogą być konkretną "wartością dodaną" dla gospodarki amerykańskiej. I że z twojej osoby na ziemi amerykańskiej mogą być głównie profity dla Wuja Sama, a nie wypłacane ci socjale i benefity. Powodzenia !

Edited by Kleofas11

13 godzin temu, Iskierka napisał:

Uważam, że w twoim przypadku proces możesz normalnie przechodzić samodzielnie i, jeśli zajdzie taka potrzeba, wziąć prawnika dopiero na końcu. Jaki jest w sumie sens płacić mu za pomaganie ci w wypełnianiu wniosku i kolekcjonowaniu dokumentów, jeśli tą część możesz sam zrobić? Jak już, to brać tego prawnika dopiero, jak odwołanie trzeba będzie pisać od decyzji, wcześniej to zmarnowane pieniążki, a 5k$ nikogo po kieszeni nie świerzbi, taka sumka na całkiem niezły samochód wystarczy. Albo wakacje w Meksyku ;) 

Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic. Jesli sie myle to poprawcie.

6 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Koncepcja słuszna, ale z nadmiernym "chwytaniem za serce" to nie przesadzaj za bardzo.

Racja - rzeczowo, krótko i zwięźle :) Tak zrobię - też o tym dziś myślałem jak z żoną rozmawiałem - On to samo co Pan powiedziała - prawie to samo :)

6 godzin temu, rynr napisał:

Chcialem tylko dodac, ze odwolanie sie od decyzji moim zdaniem niewiele da, z jednej strony po wrzesniu 2021 wizy dv2021 juz nie wydadza, a z drugiej trzeba miec dobry powod aby takie odwolanie uzasadnic

Jakaś w tym prawda jest, ale jakby było trzeba to trzeba wtedy próbować. Wie Pan teoretycznie mam niski numer (46xx) i byłaby rozmowa jeszcze w tym roku więc do września jakby udało mi się odwołać i by to przyklepali to jest szansa, że jeszcze jakaś karta mi zostanie. Ale wolę wierzyć, że się uda za pierwszym razem - wezmę ich na ładne niebieskie oczy - reszta już mniej ładna, ale oczy się liczą :P

Edited by PHU_MONO

20 godzin temu, Aplikant1984 napisał:

Gratulacje dla Tych, którzy wygrali w tego rocznej loterii wizowej.

Ja niestety po raz kolejny nie zostałem wylosowany (chyba z 8 raz).

p.s. Mam pytanie do Osób które wygrały czy kiedykolwiek starały się o wizę nawet turystyczną?

Były takie osoby.

4x NOT SELECTED. Po woli odkładam kasę na prawnika - jak szczęście nie pomogło, to trzeba się do tego zabrać z innej strony :D

• Haha 1

44 minuty temu, felipemasa napisał:

4x NOT SELECTED. Po woli odkładam kasę na prawnika - jak szczęście nie pomogło, to trzeba się do tego zabrać z innej strony :D

Masz rację! Ktoś musi wreszcie postawić Trumpa przed sądem! ;)

• Haha 1

Dnia 13.06.2020 o 14:18, Halyna napisał:

Nie tyle rekord co osoby, które zostały wylosowane, założyły tutaj konto dopiero post factum (co samo w sobie jest dobrym posunięciem ze względu na wiek tego forum jak i zaangażowanie niektórych osób we wsparcie), co z resztą widać po ich ilości postów (1-2).

Popatrz, ja tam nie wylosowałam, a i tak odmładzam forum. W młodości siła!

Chociaż przyznam się, ze zaglądam od co najmniej 3-4 lat czasami, a od kiedy mam konto to bardzo regularnie ;) 

3 godziny temu, felipemasa napisał:

Poderwij Amerykankę, one są w sumie chętne do żeniaczki, tylko później mogą cię z torbami puścić, jak źle wybierzesz 

Ale w końcu podobno oddziały niemieckie przeniosą się do Polski, to kto wie, może sporo pań się u nas pojawi...

2 godziny temu, andyopole napisał:

Masz rację! Ktoś musi wreszcie postawić Trumpa przed sądem! ;)

Aj, Andy, masz chłopie marzenia. Ja myślę, że ten, kto ma pieniądze, jakimś cudownym zbiegiem okoliczności, nigdy tam nie trafia. Taka dziwna zależność nieprawdaż? :D

20 godzin temu, Iskierka napisał:

Poderwij Amerykankę, one są w sumie chętne do żeniaczki, tylko później mogą cię z torbami puścić, jak źle wybierzesz 

Ale w końcu podobno oddziały niemieckie przeniosą się do Polski, to kto wie, może sporo pań się u nas pojawi...

jak już to dużo więcej będzie panów , nasze panie będą w siódmym niebie ...

• Haha 1