Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2020 o 07:43, lukasz007 napisał:

Jeśli od stycznia ban nie został by przedłużony to jak będą umawiane spotkania gotowych numerów? Tak jak by okres został skrócony na wydawanie i styczeń był początkiem ( czyli niejako październikiem ) czy na bieżąco od numerów wytypowanych na styczeń i między czasie nadrabianiem poprzednich numerow/miesięcy loterii według biuletynu ?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Łukasz, myślę, że będą wzywali po kolei, a nie nadrabianie numerami z biuletynu. W końcu umawianie na rozmowy i tak zależy od tego, kiedy finalnie wysłałeś komplet dokumentów i DS-260 (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Ja myślę, że problem stanowi tu również Covid i bieżąca ilość zachorowań, wg mnie to bardziej rzutuje na jakiekolwiek rozmowy. No bo jak mieć rozmowę, jak ambasady znów będą tymczasowo zamknięte? Mnóstwo osób (nawet nie w kategorii DV, ale z łączenia rodzin)  wciąż czeka na swoje terminy w ambasadzie od kwietnia, a to tworzy spory backlog.  Wy z DV też swoje będziecie musieli odczekać w kolejce, w końcu oni swoje papiery wysłali wcześniej...

...Ale to tylko moje gdybanie jakby kto pytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iskierka napisał:

Łukasz, myślę, że będą wzywali po kolei, a nie nadrabianie numerami z biuletynu. W końcu umawianie na rozmowy i tak zależy od tego, kiedy finalnie wysłałeś komplet dokumentów i DS-260 (poprawcie mnie jeśli się mylę)

no wg mnie się mylisz, złożenie DS-260 ma znaczenie ale jeśli osoba z numerem 1234 złożyła swój DS260 w październiku a osoba z numerem 15000 złożyła swój DS260 w czerwcu to i tak osoba z numerem 1234 będzie miała pierwszeństwo i będzie miała te rozmowę szybciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kazek100 said:

Najważniejszy w kolejce do rozmów jest number case , kto ma niższy ten idzie pierwszy na rozmowę .Termin wysłania DS-260 nie ma żadnego , co do kolejności rozmów znaczenia 

Jezeli jest ponizej cutoffu to numer nie juz wiekszego znaczenia. Na ostatnim etapie jedyne co decyduje to "gotowosc" sprawy do przekazania jej do ambasady.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xarthisius napisał:

Jezeli jest ponizej cutoffu to numer nie juz wiekszego znaczenia. Na ostatnim etapie jedyne co decyduje to "gotowosc" sprawy do przekazania jej do ambasady.

Dokłanie o to mi chodziło. Jak się mieścisz w widełkach, jak to @Xarthisius określił "cut off", to później o wezwaniu na rozmowę decyduje, czy masz skompletowane wszystkie dokumenty (DS-260, aktu urodzenia, aktu małżenstwa, zaświadczenie o niekaralności i co tam jeszcze wymagają), wysłane i przez nich zaakceptowane. Przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało.

(W przypadku DV numer sprawy działa trochę jak odpowiednik tzw. "priority date" dla pozostałych przypadków imigracyjnych, np. wiz z kategorii łączenia rodzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej! Mam trochę nietypowe pytanie.

Jakiś czas temu wypełniłam i wysłałam wniosek DS-260, i w pytaniu o to czy kiedykolwiek miałeś inne imię/nazwisko odpowiedziałam na NIE. Wszystkie dokumenty również wysłałam, a teraz przeglądając mój akt urodzenia zauważyłam z tylu adnotacje ze kilkanaście lat temu gdy moja mama wychodziła za mąż za mojego ojczyma zostało zmienione mi nazwisko na jego. Byłam wtedy mała. Po ich rozwodzie zostało mi zwrócone nazwisko mamy które mam do tej pory.

Teraz pytanie czy oni mogą dopatrzyć się takich szczegółów?  Szczerze mówiąc to po prostu nawet nie pomyślałam o takiej blachostce wypełniając DS-260. Miałam wtedy tylko kilka lat i nie sadze żeby grało to jakaś dużą role jednak martwie się ze może to przysporzyć kłopotów. 

Proszę o opinie i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, adriana21 said:

Hej! Mam trochę nietypowe pytanie.

Jakiś czas temu wypełniłam i wysłałam wniosek DS-260, i w pytaniu o to czy kiedykolwiek miałeś inne imię/nazwisko odpowiedziałam na NIE. Wszystkie dokumenty również wysłałam, a teraz przeglądając mój akt urodzenia zauważyłam z tylu adnotacje ze kilkanaście lat temu gdy moja mama wychodziła za mąż za mojego ojczyma zostało zmienione mi nazwisko na jego. Byłam wtedy mała. Po ich rozwodzie zostało mi zwrócone nazwisko mamy które mam do tej pory.

Teraz pytanie czy oni mogą dopatrzyć się takich szczegółów?  Szczerze mówiąc to po prostu nawet nie pomyślałam o takiej blachostce wypełniając DS-260. Miałam wtedy tylko kilka lat i nie sadze żeby grało to jakaś dużą role jednak martwie się ze może to przysporzyć kłopotów. 

Proszę o opinie i z góry dzięki

Popros KCC o otwarcie Twojego DS-260 i uaktualnij dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...