Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, jullav said:

Co pisaliście w formularzu do KRK w punkcie 11: wskazanie postępowania w związku z którym zachodzi potrzeba uzyskania informacji o osobie?

Nic. Zostaw puste.

Quote

Czy wpisywaliście również numer paszportu na formularzu?

Nie, jezeli masz numer pesel.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, Krystian321 napisał:

Cześć. macie może jakieś newsy? Orientujecie się kiedy coś ruszy i czy w ogóle? Czy wciąż są jakieś szanse dla nas? :)

jak na razie chyba się nie zapowiada, Biden bardziej restrykcyjny niż trump wiec o ile nowego pozwu nie będzie to nie wiem czy to coś da. Obecny ban na imigracyjne jest do 31.03 i Biden wznowił schengen travel ban który trump chciał znieść 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę też zależy jak Sekretatriat Stanu będzie implementował ten nowy ban. Za czasów PDT ambasady w Schengen generalnie wstrzymały proces rozpatrywania procedur DV-2020. Co powodowało, że wylosowaniu generalnie nie otrzymali wizy imigracyjnej. PO tym czasie pojawił się drugi ban na wszelkie wizy imigracyjne (ten który wygasa 31 marca), aczkolwiek przez jakiś czas obowiązywał tylko ban na Schengen implementowany przez niewydawanie wiz z loterii.

Jestem ciekaw jak obecnie podczas nowej administracji zostanie to zaimplementowane. Umiem sobie wyobrazić, że wizy imigracyjne (w tym z loterii) będą wydawane (najpóźniej po 31 marca) w tym roku finansowym, ale mieszkańcy z terenów "zakazanych" (w tym Schengen czyli Polski) będa musieli jechać do USA drogą turecką / chorwacką / meksykańską dodatkowo opłacając na miejscu 72 godziny przed przylotem test na COVID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Biden ma  dzień na tematy związane z imigracją. Mało prawdopodobne, że zniesie bany (chociaż jeszcze tydzień temu większość w to wierzyła). 

Kolejna szansa będzie prawdopodobnie 6.02.2021 (wtedy prawdopodobnie będzie ogłoszony wyrok w jednej ze spraw sądowych o DV21). Jeżeli wyrok nie będzie zgodny z naszymi marzeniami to na tę chwilę dalszych pomysłów brak. Ale prawnicy imigracyjni już coś tam kolejnego wymyślają. 

Myślę, że niskie numery nadal mają duże szanse, ale ja w swoje (a właściwie mojego męża) EU27xxx przestaje wierzyć. No chyba, że jakimś cudem wywalczą przedłużenie wydawania wiz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, muszę się was zapytać, bo ja już nie mam do tego głowy. Jestem wylosowany w DV21, wypełniłem elegancko DS260, przyszedł mail z prośbą o dokumenty, wysłałem i cisza... od września. Pisałem 5 razy do KCC i za każdym razem ten sam wklejony tekst, że odezwą się, gdy sprawdzą dokumenty... martwi mnie to bo numer jest niski 6xxx, ban kończy się w marcu a dokumenty w lesie. Próbowałem dzwonić, ale bezskutecznie. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie był wysłany żaden 2NL dla DV2021, rozmowy w ambasadzie nie są umawiane, więc max co byś mógł mieć to info, że dokumenty są ok i czekasz tylko na wyznaczenie rozmowy. Tego nie dostałeś? A na 100% wysłałeś wszystkie dokumenty zgodnie z wytycznymi? Słyszałam, że czasem czegoś brakuje, a KCC nie wysyła info co dokładnie brakuje...trzeba samemu znaleźć  czego. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiego maila wysłałeś dokumenty? ("kccdvdocuments@state.gov" czy "KCCDV@state.gov")

 

Ja dostałem 24 sierpnia info, żeby wysłać dokumenty, wysłałem 31 sierpnia i od razu dostałem info, że dostali maila (taka automatyczna odpowiedź), a 3 września już miałam mail, że wszystkie dokumenty które potrzebowali to dostali.

Ale spokojnie - wydaje mi się, że nawet jakby im czegoś brakowało to i tak zaproszą Cię na rozmowę (jeżeli takowe wrócą), ale będziesz musiał mieć tylko wszystkie dokumenty przy sobie. W tym mailu byłą taka informacja:
 

Cytat

Important Notice on Missing Documents: Please provide all documents required for your case as quickly as possible. If you are unable to provide certain documents, KCC will ask for an explanation of why this document was not provided. Failure to provide certain documents will not prevent your case from being scheduled, but a consular officer will require you to obtain the missing documents before a visa can be issued. As a general rule, any document that is listed as “available” on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer. Failure to obtain all required documents will delay your case.

Teraz tylko czekać, do początku kwietnia czy ruszą ponowne rozmowy i tylko wystarczy czekać na termin, ponieważ moim zdaniem masz dość niski numer który się jeszcze załapie do końca września :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...