Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Hazetingen said:

Hej, przed chwilą dostałem maila informującego, że muszę zacząć kompletować powoli dokumenty i wysłać im mailem. Wypełniłem tylko wniosek DS-260, rozumiem, że to jakaś alternatywa przez koronawirusa i teraz dokumenty wysyłamy mailem?

Nie. To jest "nowa" procedura wprowadzona w zycie pod koniec 2018 roku...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Widze ze niektórzy już dostają potwierdzenia to znaczy ze ja chyba nie mam na co czekać jak z wszystkich wylosowanych w Europie mój numer jest mniej więcej w połowie wiec raczej już nie mam na co liczyć ;) 

Narazie wypełniłem wniosek ds-260 i to i tak chyba z miesięcznym opóźnieniem bo zapomniałem ze wziąłem udział w losowaniu  

wszystkim życzę żeby w tych czasach które mamy jakoś to się wszystko każdemu poskładało do kupy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 15:07, Hazetingen napisał:

Hej, przed chwilą dostałem maila informującego, że muszę zacząć kompletować powoli dokumenty i wysłać im mailem. Wypełniłem tylko wniosek DS-260, rozumiem, że to jakaś alternatywa przez koronawirusa i teraz dokumenty wysyłamy mailem?

cześć, a kiedy wypełniałeś DS-260? Pytam, ponieważ jestem ciekawy ile mniej więcej od złożenia odezwali się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2020 o 22:51, Krystian321 napisał:

cześć, a kiedy wypełniałeś DS-260? Pytam, ponieważ jestem ciekawy ile mniej więcej od złożenia odezwali się. 

Ja czekałem jakiś miesiąc .Ale ze względu na korektę w formularzu , żeby mi odblokowali , musiałem przez parę dni pisać do nich .Po odblokowaniu z ciekawości napisałem kiedy mogę przesłać dokumenty .Najpierw napisali że DS 260 jest do wglądu .Na drugi dzień przysłali mail , żebym szybko wysyłał dokumenty .Jutro mam cały dzień latania po urzędach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry .

Mam pytanie z innej beczki .

Otóż żona wygrała z numerem 77xx.
Ona jest głównym aplikantem .Ja i dzieci jesteśmy osobami towarzyszącymi .
Teraz po wysłaniu dokumentów do KCC teraz się chce rozwieść .Czy po rozwodzie mogę z nią lecieć do USA , czy wszystko mi przepada , i nie mogę lecieć .Bardzo prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kazek100 napisał:

Dzień dobry .

Mam pytanie z innej beczki .

Otóż żona wygrała z numerem 77xx.
Ona jest głównym aplikantem .Ja i dzieci jesteśmy osobami towarzyszącymi .
Teraz po wysłaniu dokumentów do KCC teraz się chce rozwieść .Czy po rozwodzie mogę z nią lecieć do USA , czy wszystko mi przepada , i nie mogę lecieć .Bardzo prosze o odpowiedź.

Nie mozesz oczywiscie - jezeli rozwod nastapi przed otrzymaniem wizy imigracyjnej. Po otrzymaniu - bedziesz musial wleciec z osoba ktora wygrala lub po niej - wiec jezeli byla w tym momencie zona nie wyjedzie, to Ty tez nie, nawet jak otrzymasz wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kzielu napisał:

Nie mozesz oczywiscie - jezeli rozwod nastapi przed otrzymaniem wizy imigracyjnej. Po otrzymaniu - bedziesz musial wleciec z osoba ktora wygrala lub po niej - wiec jezeli byla w tym momencie zona nie wyjedzie, to Ty tez nie, nawet jak otrzymasz wize.

ale ona chce jechać , nawet ze mną .Tylko o to mi chodzi czy nie zaszkodzi to podczas rozmowy w ambasadzie .I czy nie utracę przez ten rozwód swojej zielonej karty 

 

 

Edytowane przez kazek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...