Jump to content

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania

Recommended Posts

Dokładnie to co napisałem. Numer nie ma znaczenia. Wszystkie wnioski niezależnie od numeru są obecnie przerabiane. Zapewne są uporządkowane według daty spłynięcia dokumentów. Tak więc skoro wyślesz te dokumenty jutro to pewnie "staną w kolejce" za wszystkimi tymi które były wysłane dzisiaj i każdego dnia poprzedzającego dzień dzisiejszy. Numer wylosowania nie będzie wpływał na to jak to z tej kolejki będzie wyjmowane. Masz numer 27xxx. Nie gwarantuje to, że będziesz w kolejce przed numerem 28xxx jeśli on złożył dokumenty już dawno. Do końca września już niewiele czasu - muszę przyznać, że zwlekając do czerwca z wysłaniem dokumentów wykazałeś się w sumie dużą ufnością że wujek Sam zdąży przejrzeć i zaakceptować twoje dokumenty i wyznaczy jeszcze we wrześniu spotkanie w ambasadzie

• Replies 436
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dostałem przed chwilka maila, rozmowę mam 01.07 <3

Pisałem wcześniej, że miałem zaproszenie na rozmowę na maj (numer <500). Jestem już po rozmowie i dostałem już nawet paszport z wizą :).  Kiedy będziecie szli na rozmowę, upewnijcie się koniec

Follow up: już się zaktualizowało i mam zaproszenie do ambasady

Posted Images

Dokładnie to co napisałem. Numer nie ma znaczenia. Wszystkie wnioski niezależnie od numeru są obecnie przerabiane. Zapewne są uporządkowane według daty spłynięcia dokumentów. Tak więc skoro wyślesz te dokumenty jutro to pewnie "staną w kolejce" za wszystkimi tymi które były wysłane dzisiaj i każdego dnia poprzedzającego dzień dzisiejszy. Numer wylosowania nie będzie wpływał na to jak to z tej kolejki będzie wyjmowane. Masz numer 27xxx. Nie gwarantuje to, że będziesz w kolejce przed numerem 28xxx jeśli on złożył dokumenty już dawno. Do końca września już niewiele czasu - muszę przyznać, że zwlekając do czerwca z wysłaniem dokumentów wykazałeś się w sumie dużą ufnością że wujek Sam zdąży przejrzeć i zaakceptować twoje dokumenty i wyznaczy jeszcze we wrześniu spotkanie w ambasadzie

Nie koniecznie, są ludzie którzy wysyłali latem w zeszłym roku i nie maja sprawdzonych.

57 minut temu, MocarnyHub napisał:

Czyli wynika z tego ze wszystko zależy od urzędnika któremu wpadnie mail z dokumentami albo przetworzy odrazu albo zostawi. 

Zobaczymy co będzie się działo może akurat będę miał szczęście. 

W latach 90-tych w ZUSie bezskutecznie poszukiwali dokumentow, ktore zlozylem kilka miesiecy wczesniej. Szczesliwie mialem potwierdzenie odbioru. Gdy wreszcie znalezli, pani wzruszyla ramionami i stwierdzila: "...pewnie sie gdzies podpiely". Koniec cytatu.

Wszyscy urzednicy, w panstwowych urzedach na calym swiecie niewiele sie roznia.  :D