Jump to content

Sponsorowanie małżonka przez Stałego Rezydenta

Recommended Posts

A wybacz, myślałam, że na odwrót. CZyli tak samo jak u mnie i u mężą :D 

Co do sprawy wciąż na "at NVC" także czekamy, ale myślę, że niedługo nam umówią rozmowy, procesują tylko kategorie F2A/B i CR/IR-1/2, myślę że nas jest niewiele. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy/wszystkie (żony) razem na rozmowie w ambasadzie się spotkamy ;) 

Dam znać, jak tylko będę mieć jakieś wieści. Wy też dawajcie znać!

• 3 weeks later...

Ehh, też czekam, jak na szpilkach...;) miałam w nvc zaakceptowane w sierpniu, to przede mną w kolejce pewnie wiele osób od marca czy kwietnia rok temu, kiedy ogłosili wstrzymanie wydawania wiz;) obyśmy się wszyscy w końcu szczęśliwie doczekali!

• 3 weeks later...

Mam drobny update, nawet jeśli nie swój i troche odbiegający od Polskich realiów.

Rozmawiałam z prawnikiem w zeszły weekend (w USA notabene), prowadzi jeden przypadek wizy F2A dla małżonki w Meksyku. Jego klientowi zaakceptowano cały komplet dokumentów  bodajże w czerwca 2020, interview został umówiony na kwiecieć 2021. Wiem, że to nie są jakieś super informacje + podejrzewam, że jednak w polskiej ambasadzie pójdzie to szybciej (myślę, że mamy dużo mniejszy backlog niż Meksyk), także jest nadzieja, trzymajmy się ;) 

Cześć!

Chciałam się tylk odowiedzieć czy macie jakieś wieści? Od jakiegoś czasu obserwuję ten post, a dzsiaj właśnie dostałam maila, że jestem documentarly qualified. No i teraz nic tylko czekać, aż sprawa zostanie wysłana do ambasady... 

Edited by apiechowiak

Hej! Nie wytrzymalam i zadzwonilam do ambasady w Warszawie w zeszlym tygodniu. Pani mi powiedziała, ze teoretycznie juz moga rozpatrywac te podania, ale jesli sprawa jest nadal w NVC to nic nie moga zrobic i zeby sie skontaktowac z NVC. Napisalam wiec do mojej prawniczki w US i ona mi odpisala, ze jestem w kolejce na rozmowe, ale dokladnych szacunkow nie sa w stanie podac, bo to zalezy od terminow dostepnych w ambasadzie w moim kraju i ze nastepna informacja, jaka otrzymamy od NVC, bedzie data spotkania. Jednym slowem nie wiem do konca o co chodzi i kto blokuje sprawę, ale też nic nowego sie nie dowiedzialam :rolleyes: 

• Thanks 1

Ja sprawdziłam dostępne spotkania w ambasadzie (jakimś cudem mogłam to zrobić przez stronę, której kiedyś używałam do umówienia spotkania na wizę b2), i przy umawianiu się na spotkanie CR1 (takie miałam dostępne) najbliższy termin jest już w ten wtorek i środę. I jest bardzo dużo wolnych miejsc więc sama już nie wiem... Oczywiście nie mogę się sama umówić bo moja sprawa jest nadal w NVC ale przynajmniej daje to mi nadzieję, że jak tylko pzapiery opuszczą  pójdzie z górki :)