Skocz do zawartości

Zmiana szkoły w 2 semestrze


Rekomendowane odpowiedzi

Do grudnia tego roku powinnam mieć już moja zielona kartę, a raczej moja mama (a ja przy okazji, jako jej niepełnoletnie dziecko). Zaczynam pierwszy semestr w Polsce a w grudniu przeprowadzam się do US. Teraz moje pytanie: jak przeliczają się polskie oceny na amerykańskie? jeżeli miałam średnia 3.94 w 1 klasie to w czasie nauki w high school jeżeli wezmę kilka AP classes to moja średnia ze wszystkich lat liceum wzrośnie bardziej? Ponieważ AP są ważone 1.5 razy bardziej niż zwykle(?) Jak przeliczyć polskie 6 na amerykańskie? albo np ocenę dobra - 4 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem, czy jest jakaś "ogólna" metoda. Myślę, że dystrykty / szkoły mają tu pewną dowolność. Oceny w amerykańskim High School są w skali 1-4. I twoje oceny z liceum będą przeliczane do tej skali na potrzeby GPA (średniej). Za kursy AP ewentualnie Honors można dostać ocenę "5" ale jak przeliczali moim dzieciom oceny to nie zaliczyli nic jako AP albo Honors.  Polskie 6 i 5 zaliczali jako amerykańskie 4. Polskie 4 zaliczali jako amerykańskie 3. Polskie 3 i 2 zaliczali jako amerykańskie 2. Co więcej chcieli od nas wyniki z każdego z półroczy z klas 9 i 10.

Co więcej: przywieziesz na świadectwie pewnie z 12-13 ocen a zaliczą Tobie tylko maksymalnie 7 (przynajmniej ja tak miałem). Najważniejsze żeby zaliczyli tobie kredyty za angieliski, social study, science i matematykę - bo bez tego to możesz mieć nawet problemy z ukończeniem liceum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda szkola/district bedzie miala inne przepisy i przeliczenia, wiec nie mozna powiedziec. Poniewaz piszesz o AP, sadze ze chodzi o liceum/high school? Zapisujac sie do high school popros szkole w Polsce zeby ci wydali liste wszystkich przedmiotow ktore mialas od klasy 9. Tak jak mcpear pisal, jezeli masz to tez popros o oceny polroczy. Najlepiej byloby zeby skontaktowac sie ze bezposrednio z amerykanska szkola i poprosic co, dokladnie musisz miec, czy musi byc przetlumaczone. Przewaznie ty nie przeliczasz stopni, robi to szkola (lub uniwersytet/college kiedy juz aplikujesz i wysylasz transcript.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, katlia said:

Kazda szkola bedzie miala inne przepisy i przeliczenia, wiec nie mozna powiedziec. Poniewaz piszesz o AP, sadze ze chodzi o liceum/high school? 

tak, po wakacjach ide do 2 klasy liceum, czyli prawdopodobnie będę w 11 klasie po przyjeździe (ponieważ zaliczyłam 6klas podstawówki+3 klasy gimanzjum+ 1 klasa liceum) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patka12345 napisał:

tak, po wakacjach ide do 2 klasy liceum, czyli prawdopodobnie będę w 11 klasie po przyjeździe (ponieważ zaliczyłam 6klas podstawówki+3 klasy gimanzjum+ 1 klasa liceum) 

W jakiej klasie bedziesz moze sie roznic od district do district. W USA wazne sa kredyty ze specyficznych przedmiotow a ktorych z nich na pewno nie mialas w Polsce (amerykanska historie, rzad, literature, itp.) Wiec moze byc ze bedziesz musiala dorobic te przedmioty nim mozesz skonczyc szkole. W sumie, bardziej licza sie przedmioty niz ilosc lat w szkole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, mcpear said:

Co więcej: przywieziesz na świadectwie pewnie z 12-13 ocen a zaliczą Tobie tylko maksymalnie 7 (przynajmniej ja tak miałem). Najważniejsze żeby zaliczyli tobie kredyty za angieliski, social study, science i matematykę - bo bez tego to możesz mieć nawet problemy z ukończeniem liceum

a pamiętasz może dokładnie jakie to były przedmioty? social study? czyli wos i pp? rozwiń swoją wypowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, katlia said:

W jakiej klasie bedziesz moze sie roznic od district do district. W USA wazne sa kredyty ze specyficznych przedmiotow a ktorych z nich na pewno nie mialas w Polsce (amerykanska historie, rzad, literature, itp.) Wiec moze byc ze bedziesz musiala dorobic te przedmioty nim mozesz skonczyc szkole. W sumie, bardziej licza sie przedmioty niz ilosc lat w szkole. 

wiem, u mnie w szkole w której będę chodzi, wymagane jest 23 kredytów, ile będę lat tam chodziła, zależy tylko ile mi kredytów zalicza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patka12345 napisał:

wiem, u mnie w szkole w której będę chodzi, wymagane jest 23 kredytów, ile będę lat tam chodziła, zależy tylko ile mi kredytów zalicza 

Dokladnie. W Polsce ma sie znacznie wiecej nauk scislych i matematyka jest na wyzszym poziomie. (Przewaznie.) Najprawdopodobniej beda wymagac wlasnie amerykansko-specyficznych humanistycznych przedmiotow. Szkola moze tez wymagac placement test zeby zobaczyc na jakim poziomie masz byc zapisana na matematyke. Generalnie beda pomocni w szkole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, patka12345 napisał:

a pamiętasz może dokładnie jakie to były przedmioty? social study? czyli wos i pp? rozwiń swoją wypowiedz 

Social studies to przewaznie historia/geografia/american government. Historia jest przewaznie dzielona na amerykanska, europejska, historie swiata.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...