Skocz do zawartości

Wyjazd na studia w USA (wszystko z tym związane)


Młodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM JESTEM SZYMON MAM 17 LAT I CHODZĘ DO 2 KLASY TECHNIKUM NA KIERUNEK TECHNIK EKONOMISTA 

Pisze na forum w sprawie dowiedzenia się jak wygląda sprawa z wyjazdem na studia do USA, mam kilka pytań związanych z tym wyjazdem.

1. Czy posiadanie rodziny w USA (New York) z Zieloną kartą lub Obywatelstwem < Nie Jestem Pewien> (Siostra mojego taty <W USA mieszka około 15 lub 20 lat> ożeniła się z Amerykaniniem (kilka lat temu) i posiada dziecko) Ułatwi mi zdobycie wizy studenckiej?

2. Jeżeli szkoła do której będę aplikować będzie wymagać ocen z 3 gimnazjum (byłem ostatnim rocznikiem) oraz z technikum (Nie szans na zmianę szkoły na liceum) posiadając słabe wyniki z 3 gimnazjum (3.00 średnia) i 1 technikum (2.46 średnia) a w pozostałych latach posiadając średnią w okolicy 5.00 (Jestem bardzo zdolnym ale również leniwym uczniem który nareszcie znalazł motywacje do nauki) miałbym realne szanse aby dostać się do któreś z szkół (wliczając w to udział w celach charytatywnych <Chociażby WOŚP> i innych konkursach,zawodach itp.)

3. Jeśli miałbym odłożone na wyjazd 5000$ (są to moje własne pieniądze na ułatwienie mi wyjazdu) oraz co miesiąc dostawalałbym 400$ to realne byłyby przeżycie (Nie pije,pale itp) <Po roku zamierzałbym iść tam do pracy (20h tygodniowo czy jakoś tak to było) Także zamierzam się starać o wszelkie stypendia itp.

4. Jeżeli moją rodzinę byłyby stać na utrzymanie mnie w USA to istniała by szansa na otrzymanie dużej zniżki lub całkowicie nieodpłatnych studiów? Albo istnieje jakaś inna opcja na "Darmowe studia"?

5.  Jeżeli będąc w USA studiując bez możliwości pracy mógłbym dorabiać na handlu odzieżą (Skup i sprzedaż drożej) Jest to dozwolone?

CHĘTNIE DOWIEM SIĘ ABSOLUTNIE WSZYSTKIEGO NA TEMAT STUDIÓW W USA (ZAZNACZAM ŻE SZPERAM W INTERNECIE OD 15 MINUT WIĘC DLATEGO ZADAJE TAKIE A NIE INNE PODANIA)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Inni pewnie beda wiedziec lepiej ale bez problemu - studia w US to kwestia odpowiedniej ilosci pieniedzy

3. Zorientuj sie ile studia w US kosztuja. $5k to nawet na pol semestru nie wystarczy. O stypendiach zapomnij. Na studia w US to potrzebujesz 5-6 cyfrowe sumy pieniedzy - na samo oplacenie czesnego.

4. W skrocie - nie - sa granty / stypendia ale nie obraz sie - nie masz szans z takimi ocenami. Szczegolnie dla studentow zza granicy darmowych studiow praktycznie nie ma. Zdolnych ale leniwych uczniow to w polsce jest 99.9%. Tak przynajmniej twierdza ich rodzice albo oni sami.

5. Nie.

Poszperaj troche dluzej bo umiejetnosc zdobywania informacji sie przydaje jak chce sie studiowac za granica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo dobrym państwowym uniwersytecie w CA roczny koszt dla studentów International to około $61k (przy założeniu, że nie bierzesz klas w semestrze letnim).

Dostać się nie jest łatwo - to inna sprawa. Aczkolwiek studentom zza granicy trochę łatwiej bo oni płacą PRAWIE ZAWSZE pełną stawkę.

Jeśli dostałbyś stypendium pokrywające 100% czesnego. To koszt życia w akademiku (który często jest obowiązkowy) i koszt utrzymania (pakiet meals też jest obowiązkowy do wykupienia) na tym uniwersytecie szacowany jest na $13.8k.

Nie wiem jak stoisz "sportowo", bo z ocen to trudno wróżyć że stypendium dostaniesz. Jeśli masz szansę wykazać się jakimiś super osiągnięciami sportowymi (najlepiej w sportach rozpoznawanych w USA jak koszykówka, lekkoatletyka, pływanie) to masz pewnie jakieś szanse na stypendia dla sportowców.

Posiadanie cioci w USA nie pomaga nic w uzyskaniu wizy studenckiej ani w dostaniu się do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Młodzieniec said:

WITAM JESTEM SZYMON MAM 17 LAT I CHODZĘ DO 2 KLASY TECHNIKUM NA KIERUNEK TECHNIK EKONOMISTA 

Pisze na forum w sprawie dowiedzenia się jak wygląda sprawa z wyjazdem na studia do USA, mam kilka pytań związanych z tym wyjazdem.

1. Czy posiadanie rodziny w USA (New York) z Zieloną kartą lub Obywatelstwem < Nie Jestem Pewien> (Siostra mojego taty <W USA mieszka około 15 lub 20 lat> ożeniła się z Amerykaniniem (kilka lat temu) i posiada dziecko) Ułatwi mi zdobycie wizy studenckiej?

2. Jeżeli szkoła do której będę aplikować będzie wymagać ocen z 3 gimnazjum (byłem ostatnim rocznikiem) oraz z technikum (Nie szans na zmianę szkoły na liceum) posiadając słabe wyniki z 3 gimnazjum (3.00 średnia) i 1 technikum (2.46 średnia) a w pozostałych latach posiadając średnią w okolicy 5.00 (Jestem bardzo zdolnym ale również leniwym uczniem który nareszcie znalazł motywacje do nauki) miałbym realne szanse aby dostać się do któreś z szkół (wliczając w to udział w celach charytatywnych <Chociażby WOŚP> i innych konkursach,zawodach itp.)

3. Jeśli miałbym odłożone na wyjazd 5000$ (są to moje własne pieniądze na ułatwienie mi wyjazdu) oraz co miesiąc dostawalałbym 400$ to realne byłyby przeżycie (Nie pije,pale itp) <Po roku zamierzałbym iść tam do pracy (20h tygodniowo czy jakoś tak to było) Także zamierzam się starać o wszelkie stypendia itp.

4. Jeżeli moją rodzinę byłyby stać na utrzymanie mnie w USA to istniała by szansa na otrzymanie dużej zniżki lub całkowicie nieodpłatnych studiów? Albo istnieje jakaś inna opcja na "Darmowe studia"?

5.  Jeżeli będąc w USA studiując bez możliwości pracy mógłbym dorabiać na handlu odzieżą (Skup i sprzedaż drożej) Jest to dozwolone?

CHĘTNIE DOWIEM SIĘ ABSOLUTNIE WSZYSTKIEGO NA TEMAT STUDIÓW W USA (ZAZNACZAM ŻE SZPERAM W INTERNECIE OD 15 MINUT WIĘC DLATEGO ZADAJE TAKIE A NIE INNE PODANIA)

 

1. Nope

2. Jesli masz jakies miedzynarodowe osiągniecia w zawodach czy konkursach to mogloby sie to liczyć.  W stopniu lokalnym - raczej nie. 

3. 5000$ odlozone na studia to niestety sa śmiesznie pieniądze.  Nie licz na prace. Praca dla studentow na kampusie jest bardzo ograniczona. Ja  obecnie studiuje i nawet z moją  zniżką place okolo 240$ za tylko 1 kredyt. 

4. Na pewno nie licz na zadne "znizki". Chyba ze masz wybitne osiągniecia to wtedy moze masz szanse na jakies granty.

5. Nie. 

Studiowanie w USA nie jest niemożliwe ale niestety bardzo drogie. 

 

Dlaczego chcesz akurat tam studiowac skoro w Polsce i Europie masz mozliwosc studiowania za darmo? Studia w USA to nie jest zawsze wysoki poziom... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aby wizę otrzymać Konsul musi zobaczyć że masz za co się uczyć, nie będziesz pobierać nauki za darmo chyba że uczelnia to gwarantuje, Ciocia nie pomaga bo masz też pokazać że wrócisz z nauki do  Polski. 

Fakt gdy będziesz dobry to może i dostaniesz dofinansowanie lecz na rozmowie o wizę musisz pokazać że masz pieniążki na naukę. 

Co do handlu ubraniami, masz doświadczenie z tym i znasz się na trendach, poznajesz co się podoba w Stanach.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój syn miał b. dobre wyniki na koniec liceum (na poziomie jakiegoś 3.8 GPA), a SAT napisał za drugim podejściem na 1560 punktów, miał do tego MATh2 - 800/800 i Phisics 800/800. Czyli poziom naprawdę super. składał oferty na jakieś 15 szkół (wszystkie z top 50) i na żadnej nie był nawet rozpatrywany. Fakt, że wszędzie zaznaczał że chce stypendium. W USA jesli nie zaznaczysz stypendium od razu na składaniu papierów do szkoły - nie masz prawa do ubiegania się o stypendium na cały okres szkoły. 

Potem złożył papiery na jakiś uniwersytet z top 100 (była rolled admision - czyli przyjmują papiery do oporu, bez wskazania deadline) - i zaznaczył że nie chce się ubiegać o stypendium - i dostał się. Nie studiuje, bo nawet na (wg statystyk dla niego) - podrzędnym uniwersytecie koszt studiowania zamykał się w kwocie 55-60 tys USD za rok (studia Zycie książki zabawa). 220 tys PLN na rok. 

Aby składać papiery na uniwersytet musiał przez 3 lata liceum ostro jechać z nauką języka amerykańskiego, matematyką i fizyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sly6 napisał:

 

Aby wizę otrzymać Konsul musi zobaczyć że masz za co się uczyć, nie będziesz pobierać nauki za darmo chyba że uczelnia to gwarantuje, Ciocia nie pomaga bo masz też pokazać że wrócisz z nauki do  Polski. 

Fakt gdy będziesz dobry to może i dostaniesz dofinansowanie lecz na rozmowie o wizę musisz pokazać że masz pieniążki na naukę. 

Co do handlu ubraniami, masz doświadczenie z tym i znasz się na trendach, poznajesz co się podoba w Stanach.? 

Tak mam doświadczenie w handlu limitowaną/kolekcjonerską odzieżą,obuwiem,akcesoriami i innymi dodatkami.

Potrafię zarobić na jednej parze butów ponad 400$/1700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Młodzieniec napisał:

Tak mam doświadczenie w handlu limitowaną/kolekcjonerską odzieżą,obuwiem,akcesoriami i innymi dodatkami.

Potrafię zarobić na jednej parze butów ponad 400$/1700zł

 

W zdobyciu wizy studenckiej to niestety nie pomoże. I tak jak już ci inni napisali, nie możesz pracować gdzie chcesz i ile chcesz  na wizie studenckiej, zorientuj się wpierw jakie są reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...