Jump to content
Sign in to follow this  
Xarthisius

Zmiany wysokosci oplat w USCIS

Recommended Posts

Idzie nowe, trzeba latac dziure w budzecie... [1,2] Z takich rzeczy, ktore mi sie rzucily w oczy:

1. Oplata za i-485 dla osob doroslych: spadek o $10 (!!!) do $1130, za to dzieci sa traktowane teraz jak dorosli - wzrost o $380...
  2. Oplata za I-130, I-539 lekki wzrost o $15-$30 w zaleznosci jak zglaszana (online czy papierowa)
  3. Oplata za N-400 - wzrost prawie dwukrotny do $1,160 (z $640)
  4. Oplata za BIO - spadek z $85 do $30.

Zmiany wchodza w zycie Oct. 2, 2020. 

[1] https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-adjusts-fees-to-help-meet-operational-needs

[2] https://s3.amazonaws.com/public-inspection.federalregister.gov/2020-16389.pdf

Edited by Xarthisius

Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze udalo mi sie zalatwic obywatelstwo w styczniu.  :D Nieźle ceny wzrosły... 

Dodatkowo, z tego co ludzie pisza na VJ, AP i EAD wypełniane w pakiecie z i485 nie bedzie juz darmowe. 

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze udalo mi sie zalatwic obywatelstwo w styczniu.  :D Nieźle ceny wzrosły... 

Dodatkowo, z tego co ludzie pisza na VJ, AP i EAD wypełniane w pakiecie z i485 nie bedzie juz darmowe. 

Jeszcze dodam - dla mnie to szczyt hipokryzji. Zmniejszyły sie troszke oplaty za samo i485 ale co z tego skoro trzeba bedzie sporo doplacic za AP/EAD.