Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wiem, ze to zupelnie szalona idea, ale czy probowales przeczytac oficjalna instrukcje?

DV-2022 Program:  The online registration period for the DV-2022 Program beings on Wednesday, October 7, 2020 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Tuesday, November 10,

Taka mysl - moze cos w instrukcji na ten temat jest ? Albo z 500 razy na forum ?

Posted Images

Chyba jeszcze nie oglosili:


Dates for the DV-2022 program registration period will be widely publicized in the coming months.  Those interested in entering the DV-2022 program should check the Department of State's Visa web page in the coming months.
https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2020/visa-bulletin-for-september-2020.html

Edited by katlia
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

OP ma rację. Co roku było to w październiku. Rzeczywiście wygląda to podejrzanie. Obecnie wg wrześniowego biuletynu ma to być "in the coming months" - tak więc pewnie później niż w październiku.

BTW. Nie zdziwię się jak w ten sposób zaimplementowali którąkolwiek z dyrektyw prezydenckich ograniczających wpuszczanie na wizach imigracyjnych. W każdej z tych dyrektyw PDT upoważnił sekretarza stanu do wydania wewnętrznych rozporządzeń z implementacją tego co w dyrektywie jest napisane i dał mu poniekąd wolną wolę w interpretacji dyrektywy. Na tej podstawie tych interpretacji i implementacji poprzez wewnętrzne rozporządzenia np ambasady w Schengen odmawiały wydawania wiz w DV-2020 - co ostatnio zmieniono po wyroku sądowym. Być może jedną z tych implementacji jest to, że na zasadzie implementacji dyrektywy prezydenckiej odwołano wewnętrznie i po cichu DV-2022 bez oficjalnego jej odwoływania (oczywiście jest to złamanie prawa, ale kto może PDT podskoczyć a on np. w jednej z debat wyjmie jak magik wyjmuje królika z kapelusza, że skutecznie zablokował DV program tak jak obiecał, a jakby kto się czepiał że to nielegalne to w sumie to nie on to zrobił ale sekretariat stanu, gdzie zapewne odpowiedzialność będzie rozmyta i będzie istniało setki opinii prawnych, którymi urzędnicy się kierowali wydając takie interpretacje i wewnętrzne rozporzadzenia - kraj się stacza w kierunku autorytarnej anarchii niestety)

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Jezeli wierzyc hiszpanskiej wersji strony ambasady w Havanie [1], loteria ma trwac od 12:00 EDT 1 pazdziernika do 3 listopada. Jest to jedyna ambasada, o ktorej wiem, ze jej sie prawdopodobnie "omsklo".

Dodatkowo w dokumentach, ktore prawnicy Departamentu Stanu przeslali wczoraj w sprawie Gomez vs Pompeo, jako jeden z powodow dla ktorych KCC nie moze obsluzyc wiecej w osob z DV20, sa podane "przygotowania do DV22" [2]

Edited by Xarthisius
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

forumowicze czy mając wizę (imigracyjną) w paszporcie można brać udział w kolejnej loterii? wizę mam ale ten rok taki dziki ze nic nie wiadomo i się zastanawiam czy warto złożyć jeszcze raz wniosek bo jak znów nie wyjdzie to może znow się poszczęści (czytałam ze ktoś dwa razy z rzędu wygrał bo w 1 miał wysoki numer) 

Link to post
Share on other sites

Jasne ze mozna - dopoki nie jestes rezydentem (nie przekroczysz granicy) to jak najbardziej mozesz. Mozesz tez nawet jak jestes rezydentem bo w sumie co komu szkodzi (poza tym ze "OMG, zabierasz miejsce innym !!!1"...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...