Jump to content

Recommended Posts

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wiem, ze to zupelnie szalona idea, ale czy probowales przeczytac oficjalna instrukcje?

DV-2022 Program:  The online registration period for the DV-2022 Program beings on Wednesday, October 7, 2020 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Tuesday, November 10,

Taka mysl - moze cos w instrukcji na ten temat jest ? Albo z 500 razy na forum ?

Posted Images

Udało mi się złożyć wniosek za 4 razem. Po wpisaniu danych i zaakceptowaniu wyskakiwał błąd serwera ale udało się :) mam szybkie pytanie , mam już wizę turystyczna i byłem raz w USA i czy jak po COVID będę chciał znów turystycznie odwiedzić to będę miał jakieś problemy na granicy, ze składałem papiery o zielona kartę ?

2 godziny temu, Ariadna napisał:

przegapiłam temat. Teraz próbuję się zarejestrować i serwer padł... nie ma opcji wysłania zgłoszenia. :( Macie jakieś rady czy da się coś zrobić?

Ja wczoraj około 22--1 w nocy też nie miałem szans wysłać .Dopiero dzisiaj około 9 rano poszło bez problemu .Teraz to trzeba co chwilę próbować , może wskoczy i da sie wysłać 

8 hours ago, Miszczo1212 said:

Udało mi się złożyć wniosek za 4 razem. Po wpisaniu danych i zaakceptowaniu wyskakiwał błąd serwera ale udało się :) mam szybkie pytanie , mam już wizę turystyczna i byłem raz w USA i czy jak po COVID będę chciał znów turystycznie odwiedzić to będę miał jakieś problemy na granicy, ze składałem papiery o zielona kartę ?

Pytałem o to osobiście oficera konsularnego w ambasadzie US w Dublinie. Odpowiedź brzmi: nie. Oficer na granicy o tym wie i musi (zgodnie z prawem imigracyjnym) zakładać, że chcesz wyemigrować, nawet jeśli posiadasz tylko wizę turystyczną. NATOMIAST. Samo uczestnictwo w loterii wizowej nie stanowi podstawy prawnej do odmowy wjazdu. To tyle w kwestii imigracji, a dalej to już Ty musisz udowodnić, że na wizie turystycznej nie będziesz chciał tam zostać na stałe.

• Like 1

8 hours ago, Miszczo1212 said:

Nie złożyłeś papierów o zieloną kartę!!!

Złożyłeś wniosek o udział w loterii o prawo do złożenia wniosku o wizę imigracyjną. Jeśli Ciebie by wylosowali to o ile nie zmieniłeś zdania musisz wypełnić wniosek DS-260 i dopiero złożenie tego wniosku jest wyrażeniem intencji imigracyjnych.

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Nie złożyłeś papierów o zieloną kartę!!!

Złożyłeś wniosek o udział w loterii o prawo do złożenia wniosku o wizę imigracyjną. Jeśli Ciebie by wylosowali to o ile nie zmieniłeś zdania musisz wypełnić wniosek DS-260 i dopiero złożenie tego wniosku jest wyrażeniem intencji imigracyjnych.

Nie krzycz na mnie proszę xd rozumiem, ze złe dobrałem słowa. W sumie to złożyłem ten wniosek o udział w loterii tylko dlatego, ze mnie namówił mój kolega, który naprawdę chce emigrować. Ja mam to gdzieś bo mam stabilna prace i nawet mieszkania się dorobiłem . A nie ukrywam , ze wyjazd turystyczny mnie nadal interesuje , jest pare punktów, które chciałbym chociaż raz w życiu zwiedzić. Pozdrawiam :)

Edited by Miszczo1212
  • Upvote 2
2 minutes ago, Miszczo1212 said:

Nie krzycz na mnie proszę xd rozumiem, ze złe dobrałem słowa. W sumie to złożyłem ten wniosek o udział w loterii tylko dlatego, ze mnie namówił mój kolega, który naprawdę chce emigrować. Ja mam to gdzieś bo mam stabilna prace i nawet mieszkania się dorobiłem . Pozdrawiam :)

To kolega liczy ze weźmiesz z nim ślub jak wygrasz w loterii czy jak? :p 

• Upvote 1