Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie odnośnie nadania listu do USA.  Chce nadać list do usa i do środka włożyć dla kuzyna maseczke wykonaną z materiału z nazwą jego rodzinnego miasta  (waga calego listu nie jest duza). Czy mogę tak po prostu włożyć i wysłać  czy muszę to jakoś  opisać żeby  celnicy sie nie doczepili ? Wartość calego listu szacuje na kilka dolarów max 10 - 15.

Jeżeli mam opisać to gdzie ? Na kopercie ? (Nigdy nic do usa nie wysylalem - dlatego pytam)

Jeśli wysyłasz list nic nie wypelniasz. Włóż maskę w kopertę,  napisz na kopercie adres i wyślij. Najlepiej priorytet to będzie szybciej. Oplata nie będzie wysoka bo sama maska jest lekka.

• Thanks 1

Godzinę temu, Magda10 napisał:

Jeśli wysyłasz list nic nie wypelniasz.

List to jest nośnik pokryty pismem. Jeśli w środku jest rzecz materialna należy wypełnić deklarację. Zmusi do tego pracownik poczty. Na podstawie deklaracji urząd celny kraju przyjmującego podejmuje decyzję o kontroli czy też nałożeniu opłat celno podatkowych.

42 minuty temu, GrzegorzKozlowski napisał:

A czy orinetuje się ktoś ile idzie "przesyłka nierejestrowana priorytetowa" - list ? Dojdzie wogóle takie coś  ? Cena to ok 11.5 zł,  wydaje się dość tanie.

Sprawdź na stronie Poczty. Tam jest (powinna być) deklaracja czasu dostarczenia. Deklaracja, podkreślam. :D