Skocz do zawartości

Ślub z Amerykaninem z polskim paszportem


kejt.fornir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jestem już w związku z Amerykaninem z polskim paszportem już 4 lata, od niedawna myślimy o ślubie. Mieszkamy razem w Polsce. Byliśmy w US razem tylko raz w 2019 (ja na wizie turystycznej)w  odwiedzinach jego rodziny (Polaków z oby. Amerykańskim). 

1) Pytanie, gdzie najlepiej wziąć ślub? Najlepiej, mam na myśli, żeby wszystko było zgodne z prawem, bez większych problemów, z mniejszą ilością papierologii. 
2) Jak wygląda późniejsze staranie się o Zieloną Kartę, w dwóch przypadkach:
- Ślub w PL
- Ślub w US.

Dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Roelka v.2 said:

Jesli intetesuje was wiza narzeczenska to bierzecie slub w PL, czekasz na wize,  jedziesz do USA i rozpoczynasz osobny proces o zielona karte. 

Whaaaat? @Roelka v.2 wypij mocna kawe i przypomnij sobie jak to bylo ;-)

Dla innych czytajacych: bron Boze zaden slub w PL (nawet udawany), tylko: wniosek o wize dla narzeczonej, wiza przyznana, wlot do USA, slub w USA, adjustment of status w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Xarthisius said:

Whaaaat? @Roelka v.2 wypij mocna kawe i przypomnij sobie jak to bylo ;-)

Dla innych czytajacych: bron Boze zaden slub w PL (nawet udawany), tylko: wniosek o wize dla narzeczonej, wiza przyznana, wlot do USA, slub w USA, adjustment of status w USA.

Tez nie wiem co jest grane ;-) Szczegolnie ze Roelka to chyba na K-1 wyjechala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.10.2020 o 17:00, Xarthisius napisał:

Whaaaat? @Roelka v.2 wypij mocna kawe i przypomnij sobie jak to bylo ;-)

Dla innych czytajacych: bron Boze zaden slub w PL (nawet udawany), tylko: wniosek o wize dla narzeczonej, wiza przyznana, wlot do USA, slub w USA, adjustment of status w USA.

Mimo tego, że mam przyznaną wizę turystyczną na 10 lat to i tak musze się starć o wizę narzeczeńską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...