Jump to content

Recommended Posts

• Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cos Ty sie tak naparl na te wysylke.  Chcesz miec punktualnie to wyslij MMSa, jesli dobrze obliczysz roznice czasu trafi akurat na wigilijna kolacje. Coz za problem, troche wczesniej czy nieco po

1 minutę temu, Jerzy Kwiat napisał:

Ale kiedyś, kiedyś czy nie dawno? Bo słyszałem historia o listach które idą 6 miesięcy, ale z lat 90 i wczesnych 2000. 

Wysyłam co roku i zazwyczaj dochodziły do 3 tygodni. W ubiegłym roku w grudniu, coś się stało i list (zwykły) wysłany w kopercie dotarł już po świętach. A wysłany był jak zwykle na początku grudnia.

4 minuty temu, Jerzy Kwiat napisał:

A na poczcie ci mówili, że jest tylko taki, czy sama wybrałaś z nalepką "Priorytet"? 

Za pierwszym razem, z tego co pamiętam, polecił mi to pracownik poczty, twierdząc, że dojdzie szybciej. Więc tak już wysyłałam. Ale na pewno nie było tak, że był tylko priorytet, bo pamiętam, że była jakaś dopłata za ten priorytet. 

Ja mam doświadczenia z 2016 i 2017. Nie wiem, że obecnie są same priorytety (ale nie śledzę tego). Wtedy to priorytetowy list szedł z Polski do USA około 10-14 dni (zachodnie wybrzeże) a list niepriorytetowy (chyba tańszy wtedy o 1zł abo max 2zł) szedł około 3 miesięcy.

Od 3 lat wszyscy co nam przysyłają listy to przysyłają tylko priorytetem. W marcu / kwietniu były poważne obsuwy (część nawet do dzisiaj nie doszła). A tak to idzie to około 2 tygodni.

Edited by mcpear

Czyli priorytet teraz a dziś, to to samo, tylko że dziś jest jedyną opcją i ciut droższą, niż kiedyś. W takim razie już wiem, że nie ma z tym problemu. W takim razie mam jeszcze jedną zagwozdkę. Planowałem wysłać kartki krajowe 7 grudnia (myślę, że bez problemu powinno dojść), ale mam zagwozdkę, kiedy puścić zagraniczne, bo mimo wszystko, kiepsko by było, jakby np:  16 lub 23 listopada doszły.

18 godzin temu, Jerzy Kwiat napisał:

Czyli priorytet teraz a dziś, to to samo, tylko że dziś jest jedyną opcją i ciut droższą, niż kiedyś. W takim razie już wiem, że nie ma z tym problemu. W takim razie mam jeszcze jedną zagwozdkę. Planowałem wysłać kartki krajowe 7 grudnia (myślę, że bez problemu powinno dojść), ale mam zagwozdkę, kiedy puścić zagraniczne, bo mimo wszystko, kiepsko by było, jakby np:  16 lub 23 listopada doszły.

Powinny dojść jak tak puścisz, tylko nie piszesz czy chodzi o duże miasto czy też mniejsza miejscowość bo to też ma znaczenie.