Skocz do zawartości

Wiza J1 a karalność


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

jakiś czas temu byłem karany za posiadanie 0.38g marihuany, wyrok zakończył się na tym ze dostałem grzywnę. Zastanawiam się jakie mam szanse na uzyskanie wizy J1, chodzi o program Work and Travel. Przy podawaniu faktu karalności w promesie wizowej nie mam zamiaru niczego zatajać, zasłaniając się zatarciem. 
Zastanawiam się jak urzędnicy w ambasadzie zapatrują się na tego typu przewinienia. 
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marihuana na szczeblu federalnym jest traktowana jako controlled substance, której posiadanie jest nielegalne. Na szczeblach stanowych może to być inaczej. Jednak jeśli wg prawa krajowego (w tym przypadku Polskiego) posiadanie marihuany jest nielegalne i zostałeś za to skazany to może to Ciebie uczynić "niewpuszczalnym" do USA na podstawie Ustawie o Emigracji i Narodowości (INA) - sekcje 212(a)(1) i 212(a)(2).

Poradziłbym się prawnika emigracyjnego zanim złożyłbym wniosek o wizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, a czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z exception o którym mowa w dokumencie który podałeś? Chodzi dokładnie o to: 

(II) the maximum penalty possible for the crime of which the alien was convicted (or which the alien admits having committed or of which the acts that the alien admits having committed constituted the essential elements) did not exceed imprisonment for one year and, if the alien was convicted of such crime, the alien was not sentenced to a term of imprisonment in excess of 6 months (regardless of the extent to which the sentence was ultimately executed).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...