Skocz do zawartości

Paczka świąteczna do USA


Zofia9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym wysłać rodzinie w USA paczkę świąteczną ze słodyczami. Przesyłkę  chciałabym wysłać kurierem z tego względu, że pocztą polską idzie całe wieki.

Czytałam na stronie firm kurierskich, że żywność/słodycze są produktami zakazanymi. Jak to wygląda w praktyce jeśli chodzi o wysłanie słodyczy na użytek własny/jako prezent?

Szukałam informacji ale nigdzie nie mogę znaleźć niczego sensownego, co dałoby mi pewność, że paczka nie zostanie zwrócona.

Będę wdzięczna za pomoc!

Pozdrawiam,

Zofia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie słodyczy w paczkach pocztą polską to ulubione hobby mojej mamy. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie doszło. Choć czasem trwało.

Swojego czasu miałam sąsiadkę z PL, której mama wysyłała wszystko jakąś firmą kurierską w trybie. Wszystko. Od słodyczy, po rogale marcińskie, domowe nalewki i nawet domowe wędliny. Sport bardziej ryzykowny, ale również dochodziło.

Nikt nie zagwarantuje, że paczka dojdzie bez przygód. Ja na przykład czekam od lipca na paczkę z książkami, godząc się, że szanse że dojdzie maleją z każdym tygodniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Jestem trochę spokojniejsza:)

Wcześniej wysylalam słodycze pocztą polską ale strasznie długo paczka szła. Sama dostałam prezent z US który pocztą szedł ponad 3 miesiące (to było w tym roku):) także jest szansa, że książki dotrą:D

Pierwszy raz będę wysyłać paczkę kurierem bo chcę żeby paczka szybko dotarła. Tyle się naczytałam o produktach zakazanych, że miałam mętlik w głowie. Oby się udało:)

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja ostatnio wyslalam paczke do USA ze slodyczami, herbatami ziolowymi w pazdzierniku. Wyslalam kurierem, dotarla szybko. Teraz probowalam przez tego samego kuriera bardzo podobna paczke na swieta i zostala anulowana -- niby dlatego ze zawiera produkty spozywcze. 

Kurier (kurjerzy.pl) tak mi odpowiedzieli:

"Dzień dobry,
ze względu na liczne zgłoszenia przewoźników oraz pracowników Agencji Celnych o wysyłaniu przedmiotów niedozwolonych i nieprzyjemności finansowych jakie spotykały naszych klientów wprowadziliśmy do naszego systemu wychwytywanie zamówień z niedozwoloną zawartością.
Taką zawartością są produkty jakie zamierzała Pani przesłać w paczce.

Niestety wysyłka za naszym pośrednictwem nie jest możliwa.""

Skontaktowalam sie z innym kurierem: (https://allekurier.pl/) -- powiedziano mi ze moja przesylka nie bedzie odrzucona ale wysylam na wlasne ryzyko, czyli bez gwarancji dostawy i bez ubezpieczenia. Na ich stronie, gdzie sie zamawia kuriera i wypelnia list przewozowy maja wyraznie napisane "Przedmioty ktorych nie wolno wysylac:" "Żywność, w tym słodycze, czekolady, cukierki, kawa, herbata itp.". Nie wiem co sie dzieje! To w ogole cos co wprowadzili ostatnimi miesiacami i podejrzewam ze nie ze strony amerykanskiej, tylko naszej bo kontakty z zagranica staja sie w tym kraju coraz bardziej utrudnione (sprowadzanie ksiazek, tylko dla bogaczy, na przyklad!).

 

Nie wiem jeszcze czy sie zdecyduje wyslac. Ale juz nakupilam... 

Dopisze tu co dalej. Jak ktos ma jakies pomysly / doswiadczenia, prosze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...