Skocz do zawartości

Wysyłka maści do USA


Sarna236

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnial mi sie moj kuzyn z Ukrainy. Fajny, wyksztalcony, inteligentny czlowiek mieszkajacy w Tarnopolu.

Historia ze schylkowych czasow komuny. Jego zona miala wujka w Anglii, ktory chcial im poslac troche funtow bo wiadomo, jak to w komunie.

Poszli wiec do Banku w Tarnopolu pytac:

Czy nasz wujek z Anglii moze nam przyslac funty do Tarnopola?

odp.: Oczywiscie, moze.

Czy te funty tutaj dojda?

Odp.: Oczywiscie, dojda.

Czy my je dostaniemy?

odp.: toho ja ne znaju.

Kurtyna.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Sarna236 said:

Super, ale czy jest to dozwolone?

 

Nie bez recepty. Aciclovir jest w USA wyłącznie na receptę. Zaryzykować z przesyłką zawsze można choć IMO lepiej się przejść do jakiegokolwiek walk-in clinic i poprosić o przepisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sarna236 napisał:

Dzięki :)

A możecie jeszcze potwierdzić 1 rzecz: w przesyłkach do USA nie można wysyłać biżuterii - takie info znalazłam na stronach np. firm kurierskich (które podają jednak bardzo ogólne informacje). 

Nie można w ogóle, czy powyżej jakiejś kwoty, np. 500 USD?

Nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 23:41, andyopole napisał:

Przypomnial mi sie moj kuzyn z Ukrainy. Fajny, wyksztalcony, inteligentny czlowiek mieszkajacy w Tarnopolu.

Historia ze schylkowych czasow komuny. Jego zona miala wujka w Anglii, ktory chcial im poslac troche funtow bo wiadomo, jak to w komunie.

Poszli wiec do Banku w Tarnopolu pytac:

Czy nasz wujek z Anglii moze nam przyslac funty do Tarnopola?

odp.: Oczywiscie, moze.

Czy te funty tutaj dojda?

Odp.: Oczywiscie, dojda.

Czy my je dostaniemy?

odp.: toho ja ne znaju.

Kurtyna.  :D

Andy, trochę off top, ale... Czy wujek wreszcie te funty wysłał? No i czy kuzyn je na Ukrainie dostał? Podobno kto nie ryzykuje ten nie pije szampana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, odkopuję temat apropo, bo mam kilka wysyłkowych pytań.

1. Muszę wysłać do USA z Polski kilka tubek kremu, którego nie da się kupić w USA, oraz dwie tubki kremu, które są na receptę.

Orientuje się ktoś jak to zrobić najlepiej? Normalna poczta Polska? Jakieś deklaracje, trackingi ?

2. Muszę wysłać bardzo ważny dokument (kilka kartek papieru), tym razem z USA do Polski. Jak to zrobić najbezpieczniej? USP? Mają tam jakąś super bezpieczną monitorowaną przesyłkę, która nie będzie kosztowała krocie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...