Jump to content

Czas od zalogowania się do GC


Recommended Posts

Hej,

Jesteśmy z mężem sponsorowani przez teściowa, czekaliśmy 7 lat, już zalogowalismy się i zbieramy dokumenty typu niekaralność, itp. Ile mamy na to czasu od zalogowania?

Bede wdzięczna za odp.

Ja już byłam sponsorowana i miałam GC ale już wszystko przepadło a wtedy załatwiali to rodzice.

Edited by Gduska34
Link to post
Share on other sites

Hej, powinno być napisane w liście z NVC, który dostaliście.

Zwykle daja adnotację, że ma się rok na skontaktowanie się z nimi (czyt. rozpoczęcie procedury, wysłanie dokumentów, cokolwiek), później wiza przepada. Także jak wyślesz tak wyślesz, ogólnie czym prędzej tym lepiej, bo data wysłania dokumentów decyduje o twoim miejscu w kolejce na interview w ambasadzie.

Jak zajmie ci to 2-3 miesiące to też tragedii nie będzie, w moim przypadku tyle zajęło, bo akurat zaczęli zamykać granice ze względu na Covida i czekaliśmy, kiedy będzie można będzie z powrotem wlecieć do Polski (koniec końców nie otworzyli i załatwialiśmy wszystko listownie. 

Link to post
Share on other sites

Hej, tak, o ile masz wspomniane na końcu listu "one year contact requirement otherwise case will be suspended" albo coś podobnego.

I to jest czas na jakikolwiek kontakt z nimi, a nie na zakończenie całego procesu. Mi się ciągnie to załatwianie papierów od lutego (dwa razy nam odsyłali bo coś im nie pasowało), także sama widzisz, że proces idzie powolutku w naszym wydaniu ;)

Ale polecam powoli zacząć działać - zacząć zbierać odpisy, zaświadczenia o niekaralności, wziąć się za wypełnianie wniosku, wniesienie opłat. Ogólnie nie czekać do samego końca, bo ta ich strona działa jak pożal się Boże i często ma awarie - ostatnim razem wrzucenie dokumentów (3 skanów) zajęło mi tydzień :D 

Także najpóźniej za pół roku zacznijcie ogarniać temat. Na samo sprawdzenie dokumentów, o ile nie jest się w kategorii IR1, czeka się aktualnie 2-3 miesiące. Później to już z górki, jak tylko dostaniecie termin rozmowy z konsulem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...