Jump to content

Recommended Posts

Mozliwie ze dostaniesz sie do 12ej klasy. Ale "według amerykańskiego systemu" sam fakt bycia w 12ej klasie nie znaczy ze po zakonczeniu automatycznie dostajesz high school diploma. Aby dostac diploma musisz spelnic cala serie wymagan (ktore roznia sie od district'u do district'u, czesto od szkoly do szkoly.) Czesto to znaczy ze uczen miedzynarodowy w przeciagu jednego roku tych wszystkich wymagan nie moze spelnic. Wiec po zakonczeniu tego roku lecisz do domu ne z diplomem ale tylko z lista zaliczonych przedmiotow w przeciagu tego roku. 

Edited by katlia
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, alex12 said:

Hej, czy idąc za rok do 11 klasy według amerykańskiego systemu, to czy mógłbym zostać przyjęty na wymianie od razu do 12, i czy jest wtedy możliwość uzyskania high school diploma?

Chcesz odpowiedź na tak postawione pytanie to brzmi ona "TAK JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ"

Raczej musisz się nastawić, że obojętnie czy przyjmą Ciebie do 11tej czy do 12tej klasy to HS Diploma nie dostaniesz. Wrócisz do Polski z zaliczonymi przedmiotami i w Polsce dostrzegą, że przez ten cały rok uczyłeś się jedynie 5 albo 6 przedmiotów (z tego dwóch zapewne nie rozpoznawalnych w Polsce typu  teatr albo chór) i jest pewna niezerowa szansa, że nie zaliczą Tobie tego roku i będziesz musiał powtórzyć 3cią klasę liceum w Polsce. Na 4 moich znajomych, którzy wysłali swoje dzieci na wymianę w trzech przypadkach po powrocie dzieciaki musiały powtarzać klasę.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...